НБУ може націоналізувати Приватбанк вдруге – Рожкова
Національний банк буде наполягати на повторній націоналізації Приватбанку, якщо суд вирішить анулювати рішення 2016 року.
Про це в інтерв’ю Reuters повідомила заступник голови НБУ Катерина Рожкова.
Рожкова заявила, що скасування націоналізації призведе до зупинки програми співпраці з МВФ на 3,9 млрд доларів та підірве довіру інвесторів.
За її словами, скасування націоналізації також змінить механізм, за допомогою якого держава влила в банк 155 мільярдів гривень (5,88 млрд доларів), щоб врятувати його від неплатоспроможності.
"Тоді банк залишиться без капіталу. Ми, як регулятор, ухвалимо рішення відповідно до закону: стаття 56 закону говорить нам, що ми повинні оголосити такий банк неплатоспроможним", - сказала Рожкова.
"Це означатиме або ліквідацію банку, або повернення його в державну власність", - повідомила заступник голови НБУ.
При цьому Рожкова додала, що кращим варіантом було б повернення банку державі, враховуючи його роль в економіці.
Рекомендуємо почитати:
Як Коломойський і Боголюбов вивели з Приватбанку 5,5 мільярда доларів
Націоналізацію Приватбанку визнали незаконною. Що це означає?
Ігор Коломойський: Я вважаю, що Порошенко – моя маріонетка
Нагадуємо:
Кіпрська компанія Triantal Investments Ltd оскаржила в суді неправомірність дій Нацбанку і Міністерства фінансів.
В березні 2017 року звернулася до суду з вимогою визнати неправомірним і скасувати датоване жовтнем 2016 року розпорядження НБУ, яким Нацбанк ініціював проведення позапланової інспекційної перевірки і яке згодом зробило можливим націоналізацію банку.
Раніше власниками Triantal Investments Ltd через Fransiano Investments Ltd були Геннадій Боголюбов, Ігор Коломойський і Олексій Мартинов. Частки Боголюбова і Коломойського становили по 49,9% в статутному капіталі Fransiano Investments Ltd, Мартинова - 0,2%.
До націоналізації Коломойському належали 41,6572% акцій Приватбанку, Triantal Investments Ltd - 16,5748% акцій.
У грудні 2016 року уряд України за пропозицією Нацбанку й акціонерів "Приватбанку", найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію "Приватбанку".
Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію загалом держава витратила понад 155,3 мільярда гривень.
18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів щодо націоналізації Приватбанку.
Суд визнав протиправним і скасував рішення про виведення неплатоспроможного "Приватбанку" з ринку за участю держави.
19 квітня стало відомо про ще одне рішення суду на користь Коломойського у справі Приватбанку.
Суд повністю задовольнив позов підконтрольної Коломойському кіпрської компанії Triantal Investments Ltd щодо процедури примусової конвертації акцій в капітал банку при націоналізації.
20 квітня Печерський районний суд Києва ухвалив рішення про розірвання договору особистої поруки Ігоря Коломойського за кредитами рефінансування Приватбанку, отриманими до входження держави в капітал.
Економічна правда
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"