Макроекономічний прогноз 2020-2022: передбачено два варіанти зростання ВВП
15 травня Кабінет Міністрів схвалив розроблений Мінекономрозвитку Прогноз економічного і соціального розвитку України на 2020-2022 роки, який передбачає два варіанти макроекономічних показників.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.
Зазначається, що прогнозні показники на майбутні три роки розроблені за сценарієм, який ґрунтується на аналізі розвитку економіки країни протягом 2016-2018 років, а також оцінках поточної економічної ситуації та припущеннях, які враховують вплив зовнішніх та внутрішніх чинників.
"Цей сценарій є продовженням базового сценарію прогнозу, закладеного до державного бюджету на 2019 рік, який розроблений для продовження втілення реформ у відповідності з пріоритетами, визначеними у стратегічних документах уряду та спрямованими на створення сприятливих умов для досягнення Україною сталого економічного зростання та підвищення добробуту населення", - зазначається у повідомленні МЕРТ.
У міністерстві додали, що Україна отримала макроекономічний прогноз, який вперше стане базою для формування трирічної Бюджетної декларації в рамках переходу до середньострокового бюджетування.
"Це спрятиме ефективнішому втіленню реформ та визначенню пріоритетів державного фінансування: безпеки і оборони, енергоефективності, інфраструктури, АПК, децентралізації соціального захисту, освіти, охорони здоров'я, культури", - підкреслили у міністерстві.
А ще трирічний прогноз дозволяє сформувати середньострокові орієнтири для бізнесу та інвесторів, що позитивно відобразиться на поступовому зростанні економіки країни та доходів громадян, прокоментував показники Степан Кубів.
Прогноз передбачає два варіанти макроекономічних показників
Представлений у прогнозі сценарій передбачає два варіанти макроекономічних показників на 2020-2022 роки. Вони відрізняються між собою рівнем інтенсивності підвищення соцстандартів, від чого у свою чергу залежатиме динаміка основних макропоказників економіки на прогнозний період.
Згідно з першим варіантом, у 2020 році прогнозує зростання ВВП на рівні 3,3%, у 2021 році на 3,8%, у 2022 році – на 4,1%. Зростання споживчих цін (грудень до грудня попереднього року) очікується на рівні 6% у 2020 році, 5,7% у 2021 році, 5,3% у 2022 році.
Згідно з другим варіантом, у 2020 році прогнозується зростання ВВП на рівні 3,6%, у 2021 році - на 3,6%, у 2022 році - на 3,3%. Зростання споживчих цін (грудень до грудня попереднього року) очікується на рівні 6,5% у 2020 році, 7,1% у 2021 році, 7% у 2022 році.
У міністерстві зазначили, що у 2020-2022 роках планується продовжувати розширення та диверсифікацію українського експорту через поглиблення зовнішньоекономічних відносин із країнами ЄС, Азії та Африки.
Повний текст прогнозу буде оприлюднений на офіційних сторінках уряду та Мінекономрозвитку після технічного оформлення.
Нагадаємо, раніше МЕРТ погіршив прогноз зростання ВВП України в 2019 році до 2,8% із 3%.
Економічна правда
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"