Коломойський запросив іноземця на свій НПЗ
Головним інженером ПАТ "Укртатнафта" призначений Лінас Чапас, який раніше працював на Мажейкяйському НПЗ компанії "Орлен Летува".
Про це повідомляє enkorr із посиланням на джерело, близьке до підприємства.
Нового топ-менеджера колективу представили 11 травня.
"Новий топ-менеджер буде знаходиться в прямому підпорядкуванні голови правління Павла Овчаренка. У його функціоналі — модернізація, ремонти, закупівля нового обладнання", — повідомив співрозмовник.
За його інформацією, таким чином був розвантажений заступник голови правління з виробництва і капітального будівництва Сергій Кошелюк, який відтепер зосередиться на виробництві.
Колеги по Мажейкяйському НПЗ характеризують Чапаса як великого професіонала-практика у нафтопереробці.
"Це дуже хороший і досвідчений виробничник. Він завжди вважав за краще працювати на установках, ніж малювати презентації в офісі", - говорить один з колишніх співробітників Мажейкяйського НПЗ, особисто знайомий з Чапасом.
Він вважає, що погодитись на роботу в Україні Чапас міг у разі перспектив активної модернізації виробництва.
Водночас за словами одного зі співрозмовників enkorr у Литві, який попросив не називати його імені, багато пропозицій і проектів модернізації, поглиблення переробки Чапаса "відправлялися у стіл".
"Акціонери не сильно поспішають інвестувати в завод. Можливо, у нього вийде в повній мірі реалізувати себе на "Укртатнафті", - зазначив він.
За даними enkorr, пошуком головного інженера займалося міжнародним кадрове агентство. Зазначається, що опитані фахівці не пригадують випадку запрошення експата на "Укртатнафту".
Нагадаємо, після захоплення НПЗ групою "Приват" у 2007 році було заявлено про плани проведення комплексної модернізації "Укртатнафти" з будівництвом установок ізомеризації і гідроочищення бензину каткрекінгу.
Однак у результаті за останні 12 років завод не побудував жодної нової виробничої установки, обмежившись модернізацією і перепрофілюванням існуючого обладнання.
"Укртатнафта" - найбільший НПЗ в Україні з проектною потужністю 18,6 млн т нафти в рік. На даний момент реальна потужністю оцінюється в 7 млн т, однак завантаження заводу в останні роки не перевищує 2,5 млн т.
Нагадаємо, що в квітні минулого року "Укртатнафта" вперше з 2011 року розкрила назви компаній-нерезидентів, які тримають сумарно 36,73% її акцій.
Економічна правда
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"