Рішення суду по Приватбанку не вплине на співпрацю з МВФ — експерт
Про це в коментарі Укрінформу повідомив фінансовий експерт, головний експерт секретаріату Ради Національного банку України Віталій Шапран.
"Думаю, що це рішення жодного впливу на ПриватБанк і на роботу банківської системи не матиме взагалі. Це всього лише рішення першої інстанції, яке буде оскаржене НБУ, про що регулятор вже офіційно заявив. У будь-якому випадку це спір між колишніми акціонерами і владою. Навіть у віддаленій перспективі він не предмет занепокоєння для вкладників", - сказав Шапран.
Він зазначив, що таке рішення суду не може вплинути на валютний ринок фундаментально, оскільки між рішенням суду, яке не підлягає виконанню, і попитом на валюту прямого зв'язку немає.
"Що ж стосується співпраці з МВФ, то поки що НБУ і Мінфін займають активну позицію в судах, думаю, МВФ не відмовиться від співпраці і підтримки України", - додав Шапран.
18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів щодо націоналізації Приватбанку.
Суд визнав протиправним і скасував рішення про виведення неплатоспроможного "Приватбанку" з ринку за участю держави.
Читайте також Фокус на Приватбанк. Чи поверне Зеленський Коломойському банк після виборів
Ігор Коломойський: Мені не потрібен "Приват", але нехай повернуть 2 мільярди доларів
Нагадуємо:
У грудні 2016 року уряд України за пропозицією Нацбанку й акціонерів "Приватбанку", найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію "Приватбанку".
Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію загалом держава витратила понад 155,4 мільярда гривень.
У вересні 2018 року Окружний адміністративний суд Києва підтвердив правомірність прийнятого Нацбанком рішення про віднесення "Приватбанку" до категорії неплатоспроможних, відхиливши позов клієнта банку.
Економічна правда
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"