Мінфін підготував зміни до держбюджету—2018
Мінфін підготував зміни до закону про державний бюджет на 2018 рік.
Відповідний проект закону, який є у розпорядженні ЕП, розглядався 5 грудня на засіданні уряду.
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив його доопрацювати у триденний строк.
Зміни в бюджет вносяться шляхом перерозподілу. Саме тому основні параметри бюджету змінюються не суттєво – доходи зростають на 118,5 млн грн – до 918 млрд грн. Видатки збільшені на 230 млн грн – до 991,9 млрд грн.
Згідно з проектом постанови, Мінфін збільшив видатки на виплату пенсій на 10,8 млрд грн. Додатково 227 млн грн виділено на виплату доплат за роботу у зоні відчуження.
Разом з цим уряд зменшив видатки на 1,2 млрд грн на реформу держуправління, на 979 млн грн – на програму підтримки тваринництва, на 850 млн грн – на підтримку фермерства.
Скорочені також видатки бюджету на заходи, пов’язані з проведенням приватизації (- 260 млн грн), та фінансову підтримку сільгоспвиробників (- 250 млн грн).
За інформацією Мінфіну, через демографічні обставини, стан на ринку праці та низку інших факторів, невитраченими залишаються 7,2 млрд грн, які призначалися на виплату допомоги сім’ям з дітьми та малозабезпеченим сім’ям. Ці кошти пропонується також направити на вищезгадане підвищення пенсій.
Видатки на обслуговування державного боргу через курсовий фактор скорочено на 2,5 млрд грн.
В частині фінансування (покриття дефіциту) Мінфін зменшив на 2,5 млрд грн план за надходженнями від приватизації. Тепер в міністерстві очікують, що продаж державних активів принесе в бюджет 18,8 млрд грн замість початково запланованих 21,3 млрд грн.
Також, у бюджеті з’явився пункт про те, що нерозподілені залишки субвенцій на соціально-економічний розвиток та розвиток охорони здоров’я у селах залишатимуться на рахунках місцевих бюджетів. Міста зможуть витратити ці кошти у 2019 році.
Галина Калачова, ЕП
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"