Гройсман заявив, що підвищення цін на газ менше, ніж могло бути

Понеділок, 22 жовтня 2018, 09:45
 

Підвищення цін на газ стало значно меншим за первинні вимоги Міжнародного валютного фонду. 

Про це 21 жовтня в ефірі телеканалу "Україна" заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомляє прес-служба КМУ.

За словами Гройсмана, однією з умов продовження співпраці з партнерами, передусім МВФ, стало підвищення цін на газ для населення.

"Втім, це підвищення стало значно меншим за первинні вимоги. У мене було два варіанти – аби домовитися про мінімальне зростання цін на газ  і продовжити співпрацю. Або увійти у дефолт. Це  банкрутство країни. ... Цього неможливо було допустити", - заявив Гройсман.

Реклама:

Він додав, що уряд вважає необхідним продовження співпраці з міжнародними фінансовими організаціями задля забезпечення політики виплати боргів і зниження навантаження на бюджет. 

"Ми працюємо з фінансовими ринками світу, аби віддати кредити, які на нас поклали минулі уряди протягом 2005- 2013 років. Зараз ми щороку платимо 5 млрд дол. в якості обслуговування (взятого тоді) боргу", - зазначив глава КМУ. 

Нагадаємо, питання цін на газ для населення було одним із ключових для відновлення фінансування з боку МВФ: в рамках співробітництва з МВФ Україна зобов'язалася відмовитися від спеціальних зобов'язань (PSO) і перейти до ринкових цін, проте влітку і восени 2017 року відмовилася від їх виконання.

19 жовтня на екстреному засіданні уряду прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що з 1 листопада ціна на газ для населення в Україні зросте на 23,5%для газопостачальних компаній ціна на газ складе 8550 гривень за тисячу кубометрів. 

Наразі вартість газу для населення становить 6,96 грн/куб.м. Якщо порівняти цей тариф з новою ціною, то виходить підвищення на 22,9% - на 0,6 процентних пункта менше, ніж оголосив Гройсман.

Після рішення уряду про підвищення ціни на газ МВФ оприлюднив заяву, згідно з якою Міжнародний валютний фонд і Україна досягли угоди про нову 14-місячну програму підтримки економічної політики stand-by (SBA), яка замінить програму розширеного фінансування (EFF), що завершується у березні 2019 року.

"Нова програма stand-by із запитаним доступом до SDR2,8 млрд (еквівалент $3,9 млрд) буде основою для економічної політики влади у 2019 році", - заявили у МВФ.

Читайте також:"Економіка ринкової ціни на газ. Чому без підвищення не обійтись"

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!