Забудовникам заборонили будувати висотки в селах

П'ятниця, 19 жовтня 2018, 15:05
 

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства ввело обмеження максимальної висоти житлової забудови в залежності від класифікації населених пунктів і чисельності їх населення.

Про це повідомив заступник голови Мінрегіону Лев Парцхаладзе, передає прес-служба відомства.

"Якщо подивитися статистику, то Київська область, наприклад, щорічно вводить в експлуатацію близько 2 млн квадратних метрів житла, в той час як Київ - 1,5-1,6 млн. Сільська місцевість забудовується як в містах, хоча не має для цього достатніх інженерних комунікацій, не вистачає соціальної інфраструктури", - повідомив Парцхаладзе.

"Ще один важливий критерій - безпека. Я маю на увазі, коли будуються 25-30-поверхові будинки, то відсутня пожежна безпека, адже в регіонах немає можливості ліквідувати пожежу в таких висотних будівлях", - написав він.

Реклама:

"Тому, щоб гармонізувати простір, планувати подальший розвиток населених пунктів, з огляду на можливості їх інфраструктури, в нових містобудівних ДБН ввели обмеження по житловій забудові населених пунктів в залежності від їх класифікації та кількості населення", - пояснив заступник міністра.

 

Так, згідно з новими ДБН, в сільських населених пунктах з чисельністю до 1 тисячі осіб дозволяється винятково садибна забудова.

У селах з населенням понад 1 тисячі осіб дозволено будівництво багатоквартирних будинків висотою до 12 м (до 4 поверхів включно), в селищах міського типу - висотою до 15 м (до 5 поверхів включно).

У містах з населенням до 50 тисяч мешканців дозволена висотність багатоквартирної житлової забудови до 27 м (до 9 поверхів включно).

У містах з населенням 50-100 тисяч можна будувати багатоквартирні будинки заввишки до 48 м (до 16 поверхів включно), в містах з чисельністю населення понад 100 тисяч висотність багатоквартирних будинків встановлюється документацією за просторовим плануванням.

Як уточнили в прес-службі Мінрегіону, висота визначається без урахування шатрової покрівлі в разі її облаштування. У разі будівництва на складному рельєфі висота визначається з урахуванням цокольного поверху.

Як повідомлялося, нові державні будівельні норми з містобудування також вводять граничні показники щільності населення мікрорайону.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: