Патрульна поліція отримала радари для контролю швидкості
З 28 вересня патрульна поліція почне отримувати лазерні вимірювачі швидкості TruCAM для фіксації порушень правил дорожнього руху, зокрема перевищення швидкості.
Про це повідомив директор Департаменту МВС Артем Шевченко, передає УНІАН.
"Уже завершено процес пересертифікації, їх треба було юридично ще раз пересертіфікувати", - сказав Шевченко.
Представник МВС заявив, що патрульні почнуть використовувати TruCAM "найближчим часом".
TruCAM - лазерний вимірювач швидкості, оснащений режимом відеофіксації. МВС почало закуповувати такі прилади в 2009 році.
Основна відмінність пристрою від "Візира" і йому подібних - він використовує не радіохвилю, а світловий промінь - лазер, який дозволяє зафіксувати перевищення швидкості конкретного автомобіля в потоці транспорту на відстані, що перевищує кілометр.
Відомості про дату, час і місце розташування (координати) автомобіля, які видає TruCAM автоматично надходять від вбудованого в прилад GPS-приймача.
Початок фіксації порушення можливий на відстані до 1200 метрів.
При роботі в автоматичному режимі (з триноги або з боксу) при перевищенні транспортним засобом ліміту швидкості автоматично робиться фотознімок з відстані близько 70 метрів з фіксацією швидкості, відстані, дати, часу і координат.
Максимальне накопичення становить до 40 тис фото або 16 тис відеороликів порушень на одну флеш-карту. В автономному режимі від акумулятора прилад може працювати до 15 годин.
Дані вимірювання захищені від видалення та модифікації, адже проводиться опломбування флеш-карти, а також виконуються відповідні протокольні процедури, пов'язані з обігом і зберіганням носіїв суворої звітності.
Нагадаємо, міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства запровадило обов'язкове облаштування острівців безпеки на нерегульованих пішохідних переходах через проїзну частину дороги з 4-ма і більше смугами руху.
Як повідомлялося раніше, в Міністерстві розробили нові державні будівельні норми, якими пропонується зменшити ширину смуги руху в містах.
З метою покращення ситуації, урядом затверджено стратегію підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року, одним із напрямків якої є зменшення швидкості в населених пунктах до 50 км/год.
Нагадаємо, міністр інфраструктури Володимир Омелян розповів, що смерті на українських дорогах коштують українській економіці 1,5-2% ВВП або 4,5 мільярда доларів щорічно.
Читайте також: "Зупинити "махновщину" на дорогах, або Коли запрацює фото- та відеофіксація"
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"