Фонд держмайна сподівається, що ОПЗ не припинить роботу в процесі приватизації

П'ятниця, 21 вересня 2018, 13:45
 

Фонд держмайна України розраховує, що Одеський припортовий завод не припинить роботу під час приватизації, і очікує, що вже у жовтні ОПЗ оголосить новий конкурс з відбору давальця.

Про це повідомив в.о. голови ФДМ Віталій Трубаров журналістам в Одесі у кулуарах "Українського фінансового форуму", організованого інвестгрупою ICU, передає Інтерфакс-Україна.

"Як я розумію, зараз знову буде оголошуватися конкурс в наступному місяці, і, може, знайдуться такі господарюючі суб'єкти, можливо, іноземні, які могли б заводити свій газ, і підприємство могло працювати", - повідомив Трубаров.

Керівник Фонду зазначив, що остаточне рішення про такий конкурс приймає менеджмент компанії, так як представники ФДМ знаходяться у наглядовій раді і не мають права втручатися в господарську діяльність підприємства.

Реклама:

Трубаров підкреслив, що в нинішніх умовах на ринку залучення давальця є єдиною можливістю для роботи ОПЗ, так як "газ, який займає понад 90% в собівартості продукції, досить дорогий, а ціни на кінцеву продукцію просідають".

За його словами, умови конкурсу з відбору давальця абсолютно відкриті, а складності в такому відборі полягають у відсутності великого числа зацікавлених компаній.

"Навіть якщо у них є бажання і ресурси на першому етапі, то ці ресурси швидко випаровуються. За два-три місяці газ вичерпується, а нових можливостей отримання газу за пільговими умовами у них немає", - розповів Трубаров.

Він зазначив, що ФДМ вкрай зацікавлений, щоб ОПЗ на момент приватизації працював.

"Наше завдання в цьому питанні - побудувати роботу таким чином, щоб на момент продажу цей актив був працюючим, самостійно або за допомогою давальця, але працюють. Тому що продавати підприємство, що простоює, на мій погляд, є подвійна проблема", - сказав Трубаров, нагадавши про проблему токсичних боргів ОПЗ перед структурою Дмитра Фірташа.

Ostchem з 2012 року була єдиним постачальником газу на завод, а інші компанії Фірташа - з березня 2013 року, монопольними покупцями продукції заводу. Борг утворився за контрактом з Ostchem на поставку газу від 20 січня 2013 року.

Він сформувався у вересні-грудні 2013 року. Саме в цей період "Газпром" знизив ціну газу для Ostchem з 430 до 265 доларів за тисячу кубометрів. Але для ОПЗ компанія Фірташа продовжувала продавати газ по 430 дол. Пільговий газ закачувався структурами Фірташа в підземні сховища.

У липні Верховний суд скасував рішення суду м Південний, за яким Ostchem Holding Limited мала право на примусове стягнення з "Одеського припортового заводу" 5,2 мільярда гривень боргу і 1,57 мільярда гривень пені.

Постанова суду було засновано на рішенні Стокгольмського арбітражу. Справа була направлена ​​на новий розгляд до суду нижчої інстанції.

ОПЗ називає роботу на давальницьких умовах єдиним можливим варіантом відновлення роботи в умовах провалу спроб приватизації і накопичених заборгованостей за газ перед НАК "Нафтогаз України", які перевищують 1,5 млрд грн.

Фонд держмайна в кінці липня відібрав очолюваний Pericles Global Advisory консорціум у складі White & Case LLP, Kinstellar, KPMG Ukraine і SARS Сapital як інвестсоветніка для приватизації ОПЗ.

На початку серпня Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, призначила перевірку поставок газу на ОПЗ.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: