"Донбасенерго" знайшло заміну вугіллю
Слов'янська ТЕС планує використовувати новий вид палива - нафтовий кокс.
Про це повідомляє прес-служба "Донбасенерго".
Рішення про постачання цього виду палива було прийнято в "Донбасенерго" в зв'язку з дефіцитом антрациту і стрімким збільшенням його вартості на світовому ринку.
При цьому компанія зобов'язана виконати розпорядження Кабінету міністрів про заходи щодо підготовки об'єктів паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду 2018/19 років і графік накопичення палива, затверджений Міненерговугілля.
Перша партія нафтового коксу в обсязі 37 тис тонн вже розвантажена в порту призначення.
Згідно з оцінкою залізничних перевезень, у 2017 році та за 8 місяців 2018 року в Україні, без урахування обсягів "Донбасенерго", було ввезено понад 72 тис тонн нафтококса.
"Спалювання нафтового коксу буде відбуватися виключно в суміші з вугіллям з низьким вмістом сірки, при цьому вміст сірки в самій суміші не буде перевищувати 1,9%. Це забезпечить безпечний рівень викидів в атмосферу, оскільки такий же показник існує для проектного палива Слов'янської ТЕС - антрациту", - йдеться в повідомленні компанії.
Відзначимо, що у нафтококса вміст сірки перевищує 6%. Нафтококс вважається токсичним відходом, в якому крім сірки існує високий вміст ванадію. Але при цьому нафтококс в рази дешевший за вугілля.
За даними на липень (без перерахунку на калорійність) високосірчистий нафтовий кокс був на 22% дешевшим за вугілля з ПАР. При однаковій калорійності різниця в ціні збільшиться до 37%.
ПАТ "Донбасенерго" — один з найбільших виробників електроенергії в Україні. Має у своєму складі дві теплові електростанції — Старобешівську ТЕС, що розташована на окупованій території країни, та Слов'янську ТЕС. Сумарна потужність сягає 2 880 МВт.
Як повідомлялося, структурам народного депутата Максима Єфімова буде проданий весь пакет Олександра Януковича і його молодшого ситуативного бізнес-партнера Ігоря Гуменюка в "Донбасенерго" - 60,8% акцій.
Читайте також: Новий власник "Донбасенерго" Максим Єфімов: Мені не сильно хочеться спілкуватися з НАБУ
Економічна правда
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"