У Криму діє понад 130 українських ліцензій, які РФ зібралась анулювати
На території анексованого Росією Криму наразі діє 131 українська ліцензія на користування надрами.
Про це розповів міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак в ефірі телеканалу "112 Україна", коментуючи російський закон, який нібито анульовує дію українських дозволів.
"В Криму є дійсними 131 така ліцензія: в акваторії Азовського моря чи на шельфі Азовського моря 7 таких ліцензій і на шельфі Чорного моря 16 таких ліцензій", – уточнив Семерак.
Він наголосив, що дії російської влади є незаконним захопленням української власності.
Міністр вважає, що Росія не продемонструвала нічого нового своїм законом.
"Це є країна-агресор, яка захопила українську територію, яка намагається забрати майно приватних компаній, українських державних компаній, України як держави та українського народу", – сказав Семерак.
Він підкреслив, що як Україна, так і міжнародні організації не сприймають рішення Росії.
"Ви знаєте, що є позови України до міжнародних арбітражів, і є позови українських компаній, наприклад НАК "Нафтогазу України", до Росії про відшкодування збитків", – зазначив міністр, додавши, що Україна і далі буде притримуватись такої стратегії.
Семерак додав, що "кожен такий крок", як ухвалення цього закону, "конкретизує відповідальність" Росії як держави та її чиновників.
Раніше повідомлялось, що в Росії почав діяти закон, який визнає недійсними українські ліцензії на користування надрами Чорного і Азовського морів у анексованому Кримського півострову.
Право на користування окупаційна влада буде надавати рішенням уряду Росії, ухваленому за результатами аукціону.
У 2016 році Україна ініціювала спір з РФ про порушення Конвенції ООН з морського права: Київ готовий довести в арбітражі, що Росія порушує суверенні права України користуватися гарантованими правами у своїх морських акваторіях і на континентальному шельфі в прилеглих до Криму морських зонах, в т.ч. права на природні ресурси континентального шельфу.
У лютому 2018 року Україна подала до Міжнародного трибуналу ООН з морського права меморандум про порушення Росією Конвенції ООН з морського права.
Після відкриття Росією "керченського мосту" з Росії до анексованого Криму у Мінінфраструктури оцінили збитки України від його будівництва у 500 мільйонів гривень на рік.
Читайте також: "Шість тонн доказів проти Росії: що передала Україна до Міжнародного суду ООН"
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"