У РФ пригрозили "Нафтогазу" через арешт активів "Газпрому" в Європі
Дії НАК "Нафтогаз України" щодо стягнення з ПАТ "Газпром" заборгованості в іноземних юрисдикціях можуть негативно відбитися на переговорах про постачання і транзит природного газу через Україну.
Про це заявив міністр енергетики Росії Олександр Новак, передає "Інтерфакс".
"На наш погляд, ті заходи, які сьогодні роблять українські колеги по стягненню заборгованості, вони не призводять до позитивного вирішення цього питання з точки зору подальшої взаємодії", - сказав Новак.
Він уточнив, що мова йде про переговори про постачання природного газу в Україну і транзит ресурсу в Європу через українську ГТС.
"Ми вважаємо, що для подальших партнерських відносин негативний ефект наносять такі дії", - додав Новак.
Раніше повідомлялося, що в Швейцарії судові виконавці проводять дії для арешту акцій проектних компаній морських газопроводів "Північний потік" і "Північний потік - 2" - Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG.
5 червня голандський суд задовольнив клопотання щодо арешту часток ПАТ "Газпром" в його голландських дочірніх компаніях та заборгованості цих дочірніх компаній.
Нагадаємо, 30 травня президент Порошенко заявив, що у низці європейських країн почали стягувати активи російського "Газпрому" на користь "Нафтогазу" на виконання рішення Стокгольмського арбітражу щодо контракту на транзит газу.
Як повідомлялося, Стокгольмський арбітраж присудив виплату "Газпромом" "Нафтогазу" штрафу в розмірі 4,7 млрд доларів.
За підсумками двох арбітражних спорів між компаніями на постачання і транзит газу "Газпром" зобов'язаний виплатити НАК 2,56 млрд доларів.
"Газпром" направив до апеляційного суду округу Свеа заяву про повне скасуваннярішення.
Головний комерційний директор НАК компанії Юрій Вітренко наприкінці березня зазначав, що процес стягнення може тривати до півроку.
Він, зокрема, не виключив можливості арешту газу російської компанії в підземних сховищах Європи або акцій оператора "Північний потік" у швейцарському суді для стягнення боргу.
Детальніше про газову суперечку читайте у матеріалі "Нафтогаз vs Газпром: хто виграв битву під Стокгольмом"
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"