Нафтогаз vs Газпром: НАК пояснив, що означає рішення шведського суду
НАК "Нафтогаз України" планує подати в Апеляційний суд Свеа (Швеція) додаткове звернення щодо призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу.
Про це йдеться у прес-релізі "Нафтогазу".
У "Нафтогазі" наголосили, що суд Свеа вирішив переглянути своє попереднє рішення про призупинення виконавчих дій щодо рішення Стокгольмського арбітражу по транзитному контракту між "Нафтогазом" та "Газпромом".
"Сьогоднішня заява "Газпрому" щодо того, що суд залишив своє попереднє рішення без змін, не відповідає дійсності. Рішення означає, що, вивчивши аргументи, надані "Нафтогазом", суд відхилив безпідставне твердження "Газпрому" щодо того, що значні частини обґрунтування транзитного рішення були начебто написані адміністративним Секретарем", - повідомляє компанія.
Однак, як зазначає прес-служба, суд залишив в силі тимчасове призупинення виконавчих дій за грошовими вимогами Нафтогазу через інші причини.
"Сьогодні компанія не мала нагоди надати свої контраргументи щодо цих причин. Нафтогаз планує подати до суду додаткове звернення з викладенням цих фактів і сподівається на перегляд останнього рішення", - повідомили у НАКу.
"Поточне рішення не є обов'язковим до виконання судами інших юрисдикцій. Відповідно, Нафтогаз продовжить свої дії щодо стягнення заборгованості Газпрому у інших юрисдикціях", - підсумували в компанії.
Нагадаємо, 13 червня Апеляційний суд округу Свеа задовольнив клопотання ПАТ "Газпром" і виніс наказ про призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору між "Газпромом" і "Нафтогазом" в рамках контракту на транзит газу.
Нафтогаз оскаржив призупинення процедури стягнення.
Як повідомлялося, Стокгольмський арбітраж присудив виплату "Газпромом" "Нафтогазу" штрафу в розмірі 4,7 млрд доларів.
За підсумками двох арбітражних спорів між компаніями на постачання і транзит газу "Газпром" зобов'язаний виплатити НАК 2,56 млрд доларів.
"Газпром" направив до апеляційного суду округу Свеа заяву про повне скасування рішення.
Головний комерційний директор НАК компанії Юрій Вітренко наприкінці березня зазначав, що процес стягнення може тривати до півроку.
Він, зокрема, не виключив можливості арешту газу російської компанії в підземних сховищах Європи або акцій оператора "Північний потік" у швейцарському суді для стягнення боргу.
Детальніше про газову суперечку читайте у матеріалі "Нафтогаз vs Газпром: хто виграв битву під Стокгольмом"
Економічна правда
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"