Боголюбов виграв багатомільйонний спір в суді Англії

Четвер, 8 лютого 2018, 09:49
 

Високий суд Англії та Уельсу 2 лютого завершив розгляд одного з етапів спору між екс-співвласниками Приватбанку Геннадієм Боголюбовим, Ігорем Коломойським і бізнесменом Вадимом Шульманом.

Про це пише Liga.Net.

Шульман - колишній партнер Коломойського і Боголюбова по гірничо-металургійному бізнесу. У 2017 році він подав позов до лондонського суду з вимогою відшкодувати 500 млн доларів, які нібито були ними викрадені, починаючи з 2000 року.

В кінці грудня 2017 року в суді пройшли усні слухання за клопотанням Боголюбова в цьому процесі. Боголюбов доводив, що суд не може розглядати позов, оскільки він вже не проживає в Лондоні і практично не відвідує Великобританію.

Реклама:

Адвокати Шульмана наполягали, що Боголюбов продовжує бути податковим резидентом Британії, а його недавній переїзд до Швейцарії - лише спроба уникнути інших судових позовів, в тому числі претензій уряду України у справі Приватбанку.

Претензії Шульмана полягають у тому, що з 2000 по 2007 рік він нібито не отримував прибутку від своєї частки в спільному бізнесі.

По-друге, його очікувана частка від угоди з російським олігархом Романом Абрамовичем з продажу українських активів групі Євраз зменшилася на 284 млн доларів після ряду транзакцій і зміни вартості акцій.

По-третє, він виявив пропажу 30 млн доларів, які довірив партнерам для інвестування в американський завод, пише Kyivpost.

Остаточне рішення з даного спору було винесено 2 лютого цього року. Суд став на сторону Боголюбова.

Як відомо, в останні роки в міжнародних судах розглядався ряд позовів проти колишніх співвласників Приватбанку.

Зокрема, мова йде про позов російської Татнєфті проти Боголюбова, Коломойського, Олександра Ярославського і Павла Овчаренка щодо поставок сировини для Кременчуцького НПЗ, а також позов бізнесмена Віктора Пінчука на 2 млрд доларів до Боголюбова і Коломойського через суперечку навколо Криворізького залізорудного комбінату.

Крім того минулого року до Високого Суду Англії звернувся Приватбанк з метою повернути виведені кошти і погасити невиконані зобов'язання банку щодо рефінансування.

У грудні 2017 року Суд Англії видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова, а також шести компаній, які, ймовірно, їм належать або ними контролюються.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: