Банкірів просять не допомагати акціонерам банків-банкрутів
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб закликає керівників діючих банків не сприяти недобросовісним діям колишніх акціонерів неплатоспроможних банків.
Про це йдеться в листі Фонду до банкірів.
Фонд заявляє, що більшість колишніх акціонерів і топ-менеджерів банків своїми рішеннями і ризиковою діяльністю довели банки до неплатоспроможності і не відчувають за собою ніякої відповідальності.
"Кричущі випадки розгортаються навколо таких банків, як Укрінбанк (кінцевий власник істотної участі з найбільшою часткою Клименко А. В.) та Златобанк (кінцевий власник істотної участі з найбільшою часткою Якименко А. А.)", - повідомляють в ФГВФО.
"Колишні акціонери, отримавши в судах ситуативні перемоги по оскарженню рішень про віднесення їх банків до категорії неплатоспроможних, "вибили" з держреєстру ліквідаторів, заволоділи активами банків, при цьому залишивши борги Фонду, а в підсумку - і всім чинним банкам, які в тому числі за рахунок своїх внесків і спецзбору змушені будуть їх повертати", - йдеться в листі.
Зараз ці екс-акціонери намагаються в найкоротші терміни реалізувати активи банків.
Фонду відомо про звернення екс-акціонерів і топ-менеджерів таких фінустанов до діючих банків з пропозиціями придбати активи цих неплатоспроможних банків.
А також прохання про відкриття нових кредитних ліній для них і афілійованих з ними юросіб, які, користуючись ситуацією, припинили виконувати свої вже існуючі зобов'язання перед Укрінбанком і Златобанком.
Фонд гарантування закликає діючі банки бути обачними при виборі своїх партнерів і ретельно зважувати всі обставини перед прийняттям рішень.
"Ми закликаємо банки усвідомлювати, що подібні дії акціонерів фактично є злочинними спробами завдати мільярдних збитків державі та кредиторам цих банків", - заявили у Фонді.
Нагадаємо, Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною і скасував постанову правління Національного банку "Про віднесення ПАТ "Укрінбанк" до категорії неплатоспроможних".
Раніше "ЕП" писала, як Укрінбанк став неплатоспроможним.
Читайте також: Бенефіціари кризи: власники яких збанкрутілих банків виграли від банкрутства
Економічна правда
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"