У Ахметова підрахували борги киян за тепло
Заборгованість столичних споживачів теплової енергії перед енергогенеруючою компанією "Київенерго" станом на 1 січня 2018 року становила 4,7 мільярда гривень.
Про це повідомила прес-служба "Київенерго".
Згідно з повідомленням, найбільшу заборгованість за тепло, опалення і гарячу воду має населення і житлово-експлуатаційні організації столиці – 2,6 мільярда гривень і 795 мільйонів гривень відповідно.
Зазначається, що заборгованість мешканців столиці за опалення становить 1,9 мільярда гривень, борг за гарячу воду – 0,75 мільярда гривень.
Заборгованість держави по пільгах і субсидіях становить 946,4 мільйона гривень.
Заборгованість організацій, що фінансуються з держбюджету, становила 17,6 мільйона гривень. "Найкритичніша ситуація з розрахунками населення та ЖЕО за опалення і гарячу воду в Шевченківському (502,7 мільйона гривень) та Деснянському (389,8 мільйона гривень) районах", - йдеться в повідомленні.
У компанії також повідомили, що в перерахунку на одного жителя району найбільші борги перед компанією за опалення і гарячу воду у жителів Святошинського району - 3,1 тисячі гривень.
Зазначається, що компанія застосовує всі передбачені чинним законодавством методи врегулювання заборгованості за спожиті клієнтами послуги.
"Зокрема, з боржниками ведеться претензійно-позовна робота. Якщо клієнт не реагує на попередження про заборгованість протягом 3-х місяців, його справа передається в суд. Після отримання рішення суду компанія звертається до виконавчої служби з заявою про його примусове виконання. Боржник також вноситься до Єдиного реєстру боржників, що ускладнює в подальшому оформлення угоди про продаж майна клієнтом-боржником. Також виконавчою службою можуть застосовуватись інші обмеження щодо боржників – наприклад, заборона виїзду за кордон тощо", - сказано в повідомленні.
За інформацією прес-служби, протягом 2017 року компанія подала в суд 3,2 тисячі позовів про стягнення заборгованості з клієнтів на загальну суму понад 204,5 мільйона гривень (з фізичних осіб – 70,8 мільйона гривень, юридичних – 133,7 мільйона гривень) без урахування інфляції та 3% річної пені.
Нагадаємо, акціонери компанії Київенерго вирішили провести реорганізацію бізнесу шляхом розділення компанії за видами діяльності.
Так, було створено дві нові компанії: одна буде займатися розподілом електроенергії та експлуатацією електромереж, інша - постачанням електроенергії. Таке рішення акціонери пояснювали вимогами закону "Про ринок електроенергії".
Як відомо, 18 серпня Фонд державного майна продав державний пакет акцій у розмірі 25% енергокомпанії "Київенерго" за 759,633 мільйона гривень компанії Ornex, яка належить корпорації СКМ Ріната Ахметова.
До проведення аукціону акції "Київенерго" були розділені на чотири пакети: 29% у DTEK ENERGY B.V. (Нідерланди), 25% у DTEK Holdings Limited (Кіпр), 18,3% у ТОВ "ДТЕК ЕНЕРГО" (Україна), і 25% у Фонду державного майна.
Таким чином структури олігарха Ріната Ахметова контролювали 72,3% акцій компанії. Нині вони контролюють 97,3% акцій "Київенерго".
Економічна правда
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"