Нерівність зростає: 82% багатств світу володіє 1% людей
82% коштів, зароблених по всьому світу в 2017 році, пішли в руки найбільш багатих людей, яких налічується всього 1%.
Про це свідчить дослідження міжнародного об'єднання організацій по боротьбі з бідністю Oxfam, пише DW.com.
Відзначається, що минулого року світова економіка "створила" рекордну кількість мільярдерів, посиливши нерівність у світі.
3,7 мільярда людей, що становлять найбільш бідну частину світового населення, взагалі нічого не отримали від глобального прибутку.
При цьому з 2016 по 2017 роки кількість мільярдерів безпрецедентно зросла. За даними Oxfam, новий мільярдер з'являвся в середньому кожні два дні. Всього в світі налічується 2043 людини, що вважаються мільярдерами.
Більшість з них – чоловіки. Так, з 2043 мільярдерів, 1816 – це чоловіки, 217 – жінки, 10 – сімейні пари.
Згідно з окремими даними, складеними Bloomberg, статки 500 найбільших мільярдерів зросли на 24% до 5,38 трлн доларів в 2017 році, а найбагатша людина світу, власник інтернет-компанії Amazon Джефф Безос, отримав прибуток у розмірі 33,7 млрд доларів.
"Бум мільярдерів говорить не про розквіт економіки, а про крах економічного порядку", - заявила директор Oxfam Вінні Бьяньіма.
Керівник кампанії Oxfam в Німеччині Йорг Калінскі розкритикував поточний стан справ.
"Багата меншість в масовому порядку впливає на політичні рішення і безвідповідальним чином скорочує витрати - особливо зарплати і податки - щоб збільшувати доходи акціонерів", - сказав Калінскі.
Oxfam закликала припинити практику податкових ухилень для концернів і найбагатших людей, запровадити більш справедливі доходи для чоловіків і жінок, а також закликала займатися інвестиціями в освіту і здоров'я "для всіх".
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"