У Нафтогазі назвали "Північний потік-2" військовим проектом Путіна
Будівництво "Північного потоку-2" дозволить Росії закрити транзит газу територією України та розпочати повноцінну військову агресію.
Про це заявив голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв в інтерв'ю "5 каналу".
"Цей газопровід є великим ризиком. Його будівництво кардинально підірве економіку всієї країни. Ми вважаємо, що це - частково військовий проект, оскільки метою Путіна є прибрати транспортування російського газу з території України, що є дорогою до повноцінної військової агресії", - наголосив Коболєв.
Він відзначив, що зупинка проекту "Північний потік -2 " є головною метою Нафтогазу на наступний рік.
"Ми впевнені, що єдиним кроком, який може зробити Україна, це залучення іноземного партнера в управління ГТС. Український закон дозволяє це зробити", - зазначив Коболєв.
За його словами, уже є результати переговорів з 4 європейськими компаніями, які готові стати партнерами України з управління ГТС: це словацька Eustream, яка йде у консорціумі з італійською Snam Rete Gas, та голландська Gasunie, що йде у консорціумі з французькою GRTgaz.
"Ми сподіваємося, що у 2018 році, після транзитного трибуналу, ми зможемо відокремити газотранспортну систему від Нафтогазу, передати його у нову компанію, і ця нова компанія стане частиною консорціуму чи партнером європейської чи американської компанії", - додав Коболєв.
Проект "Північний потік-2" передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.
Новий трубопровід планується побудувати поруч з уже існуючим "Північним потоком-1".
За оцінками "Нафтогазу України", будівництво обхідних маршрутів може позбавити Україну доходу від транзиту газу, які в 2017 році становитимуть 3 млрд доларів, а також знизить інвестиційну привабливість ГТС.
Також в "Нафтогазі" неодноразово підкреслювали, що "Газпром" не виконує контрактні зобов'язання, згідно з якими він зобов'язаний транспортувати через територію України 110 млрд кубометрів на рік.
Нагадаємо, парламент Данії ухвалив закон, що дозволяє заборонити прокладання газопроводу "Північний потік-2" через територіальні води країни, а заступник помічника держсекретаря США Джон МакКаррік заявив, що офіційні особи США "не бачать можливості будівництва Nord Stream-2".
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"