Держава може стягнути 100 мільйонів застави Насірова у бюджет – "Схеми"
Держава може стягнути 100 мільйонів гривень застави відстороненого голови ДФС Романа Насірова у бюджет, бо він порушив умови запобіжного заходу.
Про це повідомляють журналісти програми "Схеми" у новому розслідуванні.
Зазначається, що раніше, 8 червня Солом’янський районний суд Києва відхилив подібне клопотання, бо суддя не звернула уваги на докази детективів, що у Насірова може бути британський паспорт.
Вона повірила захисту Насірова щодо того, що Міграційна служба анулювала його другий український закордонний паспорт.
Однак, за твердженнями журналістів, з того часу з’явилися нові обставини, які доводять, що надана захистом Насірова інформація була недостовірною. Через це є причини повторно вимагати стягнення застави в бюджет.
Зокрема суддя прийняла сторону захисту через її свідчення про те, що другий український закордонний паспорт Насірова був "анульований працівником територіального органу Державної міграційної служби шляхом пробиття більше двох отворів у машинозчитуваній зоні".
Однак пізніше цю інформацію спростувала сама Міграційна служба. У відповіді відомства на адресу НАБУ повідомляється, що "паспорт громадянина Насірова Р.М. № СDххх241 як недіючий, анульований та повернутий особі не значиться, а рішення про його анулювання співробітниками не приймалося".
Цю інформацію підтвердили у листі від Міністерства закордонних справ від 9 вересня 2017 року.
Щодо британського паспорту Насірова, суддя відмовилась приймати докази, пояснюючи це тим, що відповіді британської сторони отримані нібито в межах іншого кримінального провадження.
В НАБУ і САП вважають це рішення неправомірним, бо уповноваженим органам Великої Британії повідомили про зміну номеру кримінального провадження, в рамках якого робився запит про міжнародну правову допомогу.
В НАБУ розповіли, що детективи вже підготували повторно клопотання. Однак в САП вважають, що наразі немає підстав для подання нового клопотання.
"Є рішення суду, яке ми, як прокурори, як юристи, просто не можемо зрозуміти. Але є рішення суду, воно набрало законної сили, і воно має бути виконане", - зазначив керівник САП Назар Холодницький.
Він додав, що питання про нове звернення може бути можливим у тому випадку, якщо будуть виявлені нові обставини.
Насірова підозрюють в тому, що він у 2015-2016 роках, діючи в інтересах нардепа Олександра Онищенка, дав керівникам регіональних і територіальних органів ДФС незаконну вказівку приймати безпідставні рішення про розстрочку податкового боргу ТОВ "Фірма "Хас", ТОВ "Карпатнадраінвест", ТОВ "Надра Геоцентр".
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"