В Україні стало більше грошей - НБУ
За підсумками липня 2017 року грошова маса зросла на 1% до 1,114 трлн гривень, що було зумовлено збільшенням готівкових коштів в обігу поза банками та залишків за депозитами.
Про це свідчать дані регулятора.
Як наголошується, у липні портфель кредитів, наданих банками корпоративному сектору та населенню у національній валюті, продовжував зростати – на 1,8% порівняно з червнем.
Зокрема, залишки за кредитами, наданими бізнесу у національній валюті, збільшилися на 1,8% м/м, домашнім господарствам – на 1,6% м/м.
"Депозитний портфель банків у липні продовжував поступово зростати, як у національній валюті – на 0,5%, так і в іноземній – на 2,1%. Така динаміка була забезпечення суттєвим зростанням вкладів корпоративного сектору", - повідомляє НБУ.
Зокрема, портфель депозитів бізнесу в національній валюті у липні збільшився на 2%, у той час як залишки за гривневими депозитами населення дещо скоротилися – на 1%, що насамперед пояснюється сезонним чинником.
У НБУ також повідомили, що в липні тривало здешевлення вартості кредитів. Зокрема вартість гривневих кредитів для бізнесу знизилися на 0,8 в. п., з початку року – на 3,8 в. п.
Для населення вартість кредитів в національній валюті знизилася на 1,1 в. п., а з початку року – на 2,1 в. п.
Грошова маса - сукупність готівки, що перебуває в обігу, і безготівкових коштів на рахунках, якими володіють фізичні, юридичні особи та держава.
Економічна правда
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"