Розробники M.E.Doc визнали свою причетність до поширення вірусу Petya

Середа, 5 липня 2017, 14:30

Системний адміністратор "M.E.Doc" визнав "безпрецедентний факт злому", в результаті якого в продукт був внесений шкідливий програмний код в пакет оновлення.

Про це повідомляється на сторінці розробника програми в Facebook.

"Вперше за історію існування ПО" M.E.Doc "стався безпрецедентний факт злому, в результаті якого в продукт був внесений шкідливий програмний код в пакет оновлення", - сказано в повідомленні.

Реклама:

Відзначається, що втручання було здійснено "високопрофесійними фахівцями".

У компанії відзначають, що аналіз обставин зараження дозволяє припустити, що особи, які організували нападу з використанням WannaCry, можуть бути причетні і до цієї вірусної атаки, оскільки способи поширення та спільні дії схожі на вірус-шифрувальник Diskcoder.C (ExPetr, PetrWrap, Petya , NotPetya).

"Нами було створено оновлення, яке гарантовано виключає загрози для користувачів. Однак в ході проведення слідчих дій сервера компанії тимчасово вилучені для аналізу проникнення. Таким чином, поки ми позбавлені можливості випустити оновлення з підвищеним ступенем безпеки", - заявляють розробники програми.

Власники M.E.Doc також пропонують кіберполіції спільно випустити оновлення, яке зможе виправити ситуацію і запобігти повторним атакам вірусу.

Як повідомлялося, співробітники прокуратури, кіберполіції та СБУ провели обшуки в компанії Інтелект-Сервіс (M.E.Doc) і вилучили сервера.

Міністр МВС Арсен Аваков теж написав у себе на сторінці в Facebook, що в ході обшуку у "Інтелект-Сервіс" вилучені програмні та апаратні засоби.

Нагадаємо, 4 липня департамент кіберполіції спільно з фахівцями СБУ та міської прокуратури припинили другий етап кібератаки Petya.

27 червня комп’ютерні системи українських банків та компаній було атаковано масовим інтернет-вірусом.

За попередньою інформацією, українські банки, установи, медіа, урядові інститути атакував вірус під назвою "Petya", що є різновидом вірусу WannaCry, який нещодавно пройшовся світом.

Відзначається, що листи, які містять вірус, приходили по електронній пошті протягом декількох тижнів.

Читайте також: Це війна: Україну потрясла найбільша в історії кібератака

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: