Стали відомі зобов'язання Коломойського щодо Приватбанку, які він не виконав

Понеділок, 3 липня 2017, 09:00

Оприлюднено листи колишніх акціонерів Приватбанку - Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова - на адресу голови НБУ Валерії Гонтаревої та голови уряду Володимира Гройсмана, в яких прописані зобов'язання, які вони погодилися виконати перед націоналізацією банку.

Відповідні листи колишніх акціонерів до керівника уряду та голови НБУ є у розпорядженні ЕП.

Виходячи з листа до голови Кабміну, екс-акціонери Приватбанку пообіцяли виконати три пункти.

По-перше, забезпечити повний та безперешкодний доступ до приміщень та операційних систем банку державним органам, включаючи Фонд гарантування вкладів, Мінфін, Кабмін та їх уповноважених представників. Та не перешкоджати їх діяльності в майбутньому.

Реклама:

По-друге, не здійснювати тиск на органи державної влади та їх уповноважених представників, а також новопризначених керівників банку при виконанні ними своїх обов'язків.

По-третє, до 1 липня 2017 року забезпечити реструктуризацію кредитів, наданих банком певним юридичним особам. В листі не вказується, яких саме компаній це стосується.

При цьому в пункті №3 передбачена можливість пролонгації терміну реструктуризації кредитів банку до 2018 року. Проте необхідною умовою для такої пролонгації повинна була стати реструктуризація 75% сукупної основної суми відповідних кредитів до 1 липня 2017 року.

 

"Цього, як відомо, не сталося. Про реструктуризацію сторони до цього часу не домовились і, схоже, не збираються. У такий варіант розвитку подій не вірять навіть в НБУ", - йдеться у матеріалі на ЕП.

У розпорядженні ЕП також є листи акціонерів на адресу Національного банку, де також була прописана низка зобов'язань, під якими екс-власники Приватбанку підписалися.

По-перше, вони погодилися конвертувати усі зобов'язання пов'язаних з акціонерами компаній в капітал банку. Саме так вчинили з юридичними особами, які пов'язані в тому числі із сім'єю Григорія та Ігоря Суркісів.

По-друге, акціонери обіцяли голові НБУ, як і очільнику уряду, реструктуризувати на ринкових умовах кредитний портфель "порожніх" компаній через проведення існуючих кредитів на операційні компанії, які мають реальні джерела походження доходів. З визначенням чітких термінів погашення.

Напередодні директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук в колонці на ЕП уже писав про відповідні "порожні" компанії та кінцевих позичальників, які, якщо вірити банкіру, виявилися так само підставними особами.

По-третє, оформити застави за згаданими кредитами за ринковою вартістю.

По-четверте, погоджувати з органами влади комунікації з громадськістю.

По-п'яте, не приймати будь-яких рішень та не здійснювати заходи, які не відповідають вимогам законодавства або нормам банківської практики, або які можуть мати негативний вплив на капітал банку.

 

"Два дні тому, а саме 1 липня, збіг термін, коли екс-акціонери Приватбанку повинні були реструктуризувати кредити пов'язаних з ними компаній. Вони цього не зробили", - йдеться у статті.

Нагадаємо, 21 грудня минулого року Приватбанк перейшов у державну власність.

Як відомо, протягом червня Коломойський подав до суду серію позовів, направлених проти Кабміну НБУ та Приватбанку.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: