Ощадбанк, Укрексімбанк, Приватбанк підлягають приватизації - МЕРТ
Міністерство економічного розвитку і торгівлі оприлюднило перелік державних підприємств, організацій і установ, які надалі або залишаться у власності держави, або будуть передані в концесію, або приватизовані, або ліквідовані.
Відповідні документи, які сукупно представляють стратегічне бачення подальшого розпорядження державними підприємствами, що перебувають у підпорядкуванні органів центральній владі, Кабінет Міністрів ухвалив 4 липня, передає "Інтерфакс-Україна".
Згідно з опублікованими документами, з 3,444 тис держпідприємств загального списку 893 підлягають приватизації у 2017-2020 рр. або можуть бути приватизовані в цей період після внесення змін до законодавчих актів, а також до актів передання в комунальну власність.
Найбільшими за об'ємом активів є Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ), Ощадбанк, Приватбанк, Державний експортно-імпортний банк України (Укрексімбанк), "Центренерго", "Аграрний фонд", Укргазбанк і "Турбоатом".
Крім того, 359 підприємств із цього списку передбачається передати в концесію. Серед них - міжнародні аеропорти "Бориспіль" і "Львів" ім. Данила Галицького, лісгоспи і кілька інших підприємств під контролем Державного агентства лісових ресурсів, регіональні служби автомобільних доріг.
У переліку підприємств, які передбачається залишити в державній власності, - 378 компаній, серед них - НАК "Нафтогаз України", "Укрзалізниця", "Енергоатом", "Енергоринок", Чорнобильська АЕС, "Укргідроенерго".
Ще 1,255 тис підприємств заплановано ліквідовувати, 364 розташовані з них на території проведення АТО, 195 - в Криму.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"