В Португалії запустили гібридну ГЕС із сонячними панелями
Перша гібридна електростанція, що працює на воді і Сонці, відкрилася в Португалії.
Про це повідомляє Хайтек.
Вдень електроенергію виробляють плавучі фотоелементи, а вночі і в години пік підключаються гідротурбіни.
Гребля Альту Рабаган оснащена 840 плавучими сонячними панелями, які збільшують продуктивність електростанції загальною потужністю 68 МВт*год на 220 кВт. У перший рік роботи станція має генерувати 332 МВт*год електроенергії, якої вистачить для живлення 100 будинків.
Сонячні панелі із екологічного матеріалу виготовила компанія Ciel&Terre International. Вони захищають водойму від випаровування вологи і поширення водоростей, а берег – від ерозії. За розрахунками фахівців, якщо всього 10% із 50 найбільших ГЕС світу обладнати сонячними панелями, вони зможуть додатково виробляти 400 ГВт електроенергії.
Для розвитку відновлюваної енергії в Португалії уряд створив сприятливі економічні умови. Підходить для цього і клімат – в країні в середньому 2500 світлових годин на рік, а велика кількість ГЕС відкриває шлях до повсюдного впровадження плавучих сонячних панелей.
Якщо робота гібридної електростанції в Португалії буде успішною, її досвід можуть запозичити інші країни. Зокрема Бразилія, чиї потреби в електриці повинні потроїтися до 2050 року і 70% електроенергії якої припадає на ГЕС.
Нагадаємо, у китайській провінції Шаньсі відкрилася сонячна електростанція, яка з висоти пташиного польоту виглядає як величезна панда.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"