САП визнала, що припустилась помилки у справі проти Фірташа
Спеціалізована антикорупційна прокуратура зізналася, що недостатньо інформувала суспільство про хід справи щодо повернення ЗТМК від людей Дмитра Фірташа державі.
Про це прес-служба САП написала у Facebook.
Зараз антикорупційна прокуратура намагається в судах вивести Запорізький титано-магнієвий комбінат з-під управління менеджерів олігарха Дмитра Фірташа і повернути під повне керівництво держави.
Аби поліпшити ситуацію, прокуратура обіцяє запровадити онлайн-реєстр кримінальних проваджень САП у судах і почати регулярні зустрічі із представниками медіа та громадськими активістами.
У САП також наголосили, що протидіють планам керівника та інвестора ЗТМК унеможливити повернення підприємства в повне державне управління.
"Повернення Запорізького титано-магнієвого комбінату у сферу управління держави з кожним днем отримує все більш чіткі риси. Прокурори САП зуміли зібрати необхідні докази та з кожним разом здобувають усе нові та нові перемоги у судових процесах", - кажуть прокурори.
Вони навели приклад - 28 березня Донецький апеляційний господарський суд задовольнив скаргу САП і повернув на новий розгляд справу по розірванню договору заснування ТОВ "ЗТМК".
"Це рішення фактично означає, що справу буде призначено до розгляду по суті в Господарському суді Запорізької області. Що збільшує шанси прокурорів САП, як на доведення факту невиконання інвестором своїх зобов’язань, так і на остаточну перемогу в підсумку", - підкреслюють чиновники-антикорупціонери.
Як повідомлялося, 28 березня голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що недбалість прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури унеможливила повернення Запорізького титано-магнієвого комбінату у повну власність держави.
За його словами, прокурори САП постійно порушують процесуальні норми в судах, через що розгляд справи затягується, а тим часом менеджмент Фірташа легалізує схему, в якій суд "списує недоброчесному співвласнику ЗТМК всі борги і анулює обіцянки, закріплені в засновницькому договорі".
Шабунін нагадав, що ЗТМК володіють держава через Фонд держмайна (51%) і Фірташ через кіпрську компанію Tolexis Trading Ltd (49%). За його словами, Фірташ отримав свою частку комбінату тому, що обіцяв вкласти в його розвиток понад 110 млн доларів, але цього не зробив.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"