Ситник: Слідство у справі Мартиненка у завершальній стадії
Національне антикорупційне бюро готується до фінальних рішень у справі Мартиненка, очікуючи відповідей на запити з-за кордону.
Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив Артем Ситник, директор Національного антикорупційного бюро.
Артем Ситник зауважив, що прокуратура очікує відповіді на запити до інших країн, розіслані у справі Мартиненка для того, щоб прийняти "фінальні" рішення у цій справі.
"На жаль іноді дуже повільно виконуються міжнародні правові доручення. Їх величезна кількість була, я не можу навіть точно сказати, скільки їх взагалі було. І, наприклад, коли ми говоримо про якісь певні процесуальні рішення, то прокуратура, наприклад, каже: давайте ми дочекаємось відповіді з Австрії, подивимось, що вони надішлють і ми це будемо враховувати при прийнятті рішень. Зараз майже всі матеріали отримані. Думаю, що найближчим часом всі рішення будуть прийняті", – підкреслив він.
Натомість, рішення суду, відповідно до якого НАБУ мало б закрити справу, очільник антикорупційного відомства назвав маніпуляцією.
"По-перше, сама ухвала незаконна. Питання щодо зобов’язання закриття справи не входить до компетенції суду. Це рішення явно незаконне. По-друге, там було зобов’язання розглянути клопотання, а не закрити справу. Команда захисту Мартиненка все це перекручує. Це постійний, безупинний процес: замість того, щоб працювати в правовій площині, окремі захисники переносять захист свого клієнта в Фейсбук", - заявив Ситник.
Раніше "Українська правда" повідомила, що НАБУ проводить обшуки в будинку екс-депутата Миколи Мартиненка.
Детективи Національного антикорупційного бюро продовжують розслідування у провадженні, в якому фігурує колишній народний депутат фракції "Народний фронт" Микола Мартиненко.
Національне антикорупційне бюро веде розслідування за фактом отримання хабарів на суму 30 мільйонів франків при закупівлі НАЕК "Енергоатом" обладнання у чеського акціонерного товариства "Skoda JS".
Друга справа стосується фактів системних порушень під час закупівлі уранового концентрата для потреб ядерної галузі.
Детально про справу Мартиненка читайте тут.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"