Фонд гарантування вкладів заборгував Мінфіну більше 125 мільярдів
За підсумками 2016 року заборгованість Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за позиками у Міністерства фінансів становила 125,6 млрд грн, що значно перевищувало оціночну вартість всіх контрольованих Фондом активів на продаж станом на кінець 2016 року.
Про це пише DT.UA.
Як зазначається, нинішня система гарантування вкладів фізосіб, в якій гарантовані виплати повинні здійснюватися за рахунок внесених банками страхових внесків, вичерпала себе.
Через масштабність кризи та дії Нацбанку, банківських відрахувань катастрофічно не вистачає.
"Тому Фонд змушений позичати у Мінфіну (держбюджету), причому недешево — за ставкою на рівні 12% річних. У підсумку під завісу минулого року заборгованість ФГВФО тільки за відсотками становила 74 млрд грн, а за основним боргом — 51,6 млрд. Разом — 125,6 млрд грн, що більш як на 28 млрд перевищувало оціночну вартість усіх контрольованих Фондом активів на продаж станом на кінець 2016-го (97,5 млрд)", - йдеться в статті.
Раніше в ФГВФО заявляли, що 80% активів банків-банкрутів сьогодні існують виключно на папері: незалежні оцінювачі оцінили активи 70 ліквідованих банків, у яких сформована ліквідаційна маса, 94 млрд грн, хоча "на папері" їх вартість перевищує 418 млрд грн.
У 2016 році В Україні припинили роботу більше 20 банків.
Станом на січень 2017 року в країні діяли 94 фінустанови.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"