З банку "Хрещатик" вивели активів на 3 мільярди гривень – Фонд гарантування
84% кредитного портфеля юридичних осіб банку "Хрещатик" на суму 3,38 млрд грн - інсайдерські кредити, 85% цінних паперів - сміттєві.
Про це йдеться у повідомленні Фонду гарантування вкладів.
Як зазначається, попри те, що "на папері" вартість активів банку, включених до ліквідаційної маси, становила 8,13 млрд грн, незалежні ліцензовані оцінщики оцінили їх у 2,65 млрд грн.
"Сьогодні Фондом подано 66 заяв про вчинення кримінальних правопорушень, направлено 220 позовних заяв та відкрито 270 виконавчих проваджень у тому числі з метою повернення виведених ТОП-менеджментом банку активів", - йдеться у повідомленні
52% у структурі активів ПАТ "КБ "Хрещатик", на суму 4 305,48 млн грн, – це кредити. Із них абсолютна більшість (93%) – кредити юридичних осіб.
Попри те, що "на папері" вартість кредитів корпоративних клієнтів становить 4 005,68 млн грн, їх незалежна оцінка майже уп’ятеро менша – 834,36 млн грн, йдеться у повідомленні.
Також, як зазначили у Фонді, з моменту визнання банку неплатоспроможним позичальники не обслуговують свої договори, попри те, що ведуть активну господарську діяльність.
Крім того, майже половина кредитного портфелю корпоративних клієнтів банку є фактично незабезпеченими:
- кредити на 1,068 млрд грн були видані під заставу "сміттєвих цінних паперів";
- і ще на 0,57 млрд грн – під заставу майнових прав за контрактами чи ж договорами поруки, або ж взагалі від початку були беззаставними.
"За виявленими фактами маніпуляцій із активами Уповноваженою особою Фонду спрямовано заяви до правоохоронних органів. За кількома епізодами – тривають судові процеси",- наголосили у Фонді.
Нагадаємо, 5 квітня НБУ визнав банк "Хрещатик" неплатоспроможним, а Фонд гарантування вкладів ввів тимчасову адміністрацію.
Як відомо, 24,9379% акцій банку належить Київській міській державній адміністрації.
Опосередкованими власниками банку є Андрій Іванов з часткою 37,44% і Микола Солдатенко з часткою 24,2% акцій.
Читайте також: Справа "Хрещатика": банк може втратити ще півмільярда
Економічна правда
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"