"Ельдорадо" судитиметься з Фондом гарантування через заяви про арешт
Рітейлер "Ельдорадо" планує звернутися до суду з позовом проти Фонду гарантування вкладів фізичних осіб через звинувачення у зв'язках з банком "Михайлівський" і заяв про арешт мережі.
Про це повідомила прес-служба "Ельдорадо", пише "Інтерфакс-Україна".
"Не дивлячись на відсутність будь-якого правового зв'язку "Ельдорадо" з банком "Михайлівський", ми вітаємо останні рішення держорганів, спрямовані на врегулювання конфлікту з вкладниками даного банку... Однак вважаємо, що заява директора департаменту розслідування протиправних діянь і протидії корупції фонду є спробою дестабілізувати роботу нашої компанії напередодні сезону високих продажів шляхом нанесення репутаційного збитку в очах покупців і бізнес-партнерів", - повідомила прес-служба.
При цьому, як уточнили в прес-службі рітейлера, компанія також готує судовий позов до Фонду в зв'язку з заявами директора департаменту розслідування протиправних діянь і протидії корупції фонду Мисник про необхідність накладення арешту та стягнення грошових коштів з бізнесу підприємця Віктора Поліщука, в тому числі, з мережі "Ельдорадо", яка йому належить.
"Змушені заявити, що Мисник, як посадова особа Фонду, і сам ФГВФО понесуть правову відповідальність за наслідки своїх безпідставних заяв відповідно до законодавства України", - говориться в повідомленні.
Мисник в середу в ході "круглого столу" на тему "Банкрутство банків: пошук і покарання винних" заявила, що фонд сподівається продати активи Поліщука і стягнути кошти з пов'язаних осіб, в тому числі, мережі "Ельдорадо" в зв'язку з банкрутством банку "Михайлівський".
Як відомо, 14 листопада Шевченківський райсуд Києва прийняв рішення про накладення арешту на майновий комплекс "Гулівер" Поліщука.
Як повідомлялося, прокуратура Києва розраховує залучити до відповідальності власникамережі з продажу побутової техніки та електроніки "Ельдорадо" і ТОЦ Gulliver Віктора Поліщука за банкрутство банку "Михайлівський", в якому він раніше володів 92,501% статутного капіталу.
Раніше Шевченківський райсуд Києва арештував колишнього голову правління банку "Михайлівський" Ігоря Дорошенка на два місяці з правом внесення 137,8 млн гривень застави.
У травні в банк "Михайлівський" була введена зовнішня адміністрація. Пізніше стало відомо, що за день до цього банк продав свої кредити іншим фінкомпаніям.
23 травня правління Національного банку прийняло рішення про віднесення ПАО "Банк Михайлівський" до категорії неплатоспроможних.
У липні Фонд гарантування вкладів почав ліквідацію банку.
Детальніше про те, що сталося з банком "Михайлівський" можна почитати в матеріалі "Економічної правди".
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"