Фонд виплатить вкладникам банку "Михайлівський", якщо Рада ухвалить закон
Ошукані вкладники банку "Михайлівський" отримають виплати Фонду гарантування вкладів фізосіб на загальну суму понад 1,2 млрд грн, у разі ухвалення закону "Про внесення змін до закону про систему гарантування вкладів фізичних осіб".
Про це повідомив директор-розпорядник Фонду Костянтин Ворушилін на прес-конференції, пишет "Інтерфакс-Україна".
За його словами, відшкодування вкладів отримають близько 14 тис. осіб у термін не пізніше, ніж через 20 днів з дня набуття чинності закону.
Як зазначив Ворушилін, наразі Фонд має достатньо коштів для здійснення виплат і не планує найближчим часом звертатися за додатковим фінансуванням до Міністерства фінансів.
Як повідомлялося, законопроект про "Відшкодування фізичним особам через систему гарантування вкладів фізичних осіб шкоди, заподіяної зловживаннями у сфері банківських та інших фінансових послуг" (№5390), що передбачає поширення на ошуканих вкладників гарантій відшкодування коштів через систему гарантування вкладів і посилення відповідальності банків, зареєстрований у Верховній Раді 14 листопада 2016 року.
Його ініціатором є президент Порошенко, який визначив цей законопроект як невідкладний і звернувся до парламентаріїв з проханням 15 листопада поставити його на голосування і проголосувати.
Документом до вкладу прирівнюються кошти, залучені від фізособи як позика або внесок у небанківську фінустанову через уповноважений банк, який на день набуття чинності законопроекту визнаний неплатоспроможним і який не поінформував цю фізособу про поширення на нього гарантій в рамках закону про систему гарантування вкладів.
В такому випадку фізособа прирівнюється до вкладникові і отримує право на відшкодування коштів.
Фонду гарантування вкладів доручено ретельно вивчити документи щодо кожної фізичної особи, яку прирівняно до вкладника, і не пізніше 20 робочих днів з дня набуття чинності закону почати виплату відшкодування коштів.
Документом також пропонується встановити заборону фінансовим установам залучати кошти фізосіб із зобов'язанням їх повернення, зокрема шляхом отримання позики, якщо це не передбачено законом про діяльність такої фінустанови.
Згідно з документом, при виконанні функцій повіреного, агента або посередника із залучення коштів банк зобов'язаний попередньо ознайомити у письмовій формі про непоширення на кошти гарантій щодо відшкодування коштів ФГВФО.
Нагадаємо, у серпні вкладники банку "Михайлівський" перекривали рух вулицею Хрещатик.
Також вони пікетували будівлю, де розміщено Фонд гарантування вкладів за адресою Січових стрільців 17 у Києві.
У серпні Порошенко пообіцяв вкладникам банку "Михайлівський", що глава цієї фінансово-кредитної установи буде засуджений, вкрадені гроші будуть знайдені і використані для виплат вкладникам.
У травні в банк "Михайлівський" була введена зовнішня адміністрація. Пізніше стало відомо, що за день до цього банк продав свої кредити іншим фінкомпаніям.
23 травня правління Національного банку прийняло рішення про віднесення ПАО "Банк Михайлівський" до категорії неплатоспроможних.
У липні Фонд гарантування вкладів почав ліквідацію банку.
Прокуратура Києва також розраховує залучити до відповідальності власника мережі з продажу побутової техніки та електроніки "Ельдорадо" і ТОЦ Gulliver Віктора Поліщука за банкрутство банку "Михайлівський", в якому він раніше володів 92,501% статутного капіталу.
Національний банк оцінив завдані власником банку "Михайлівський" Віктором Поліщуком збитки в 23 млрд гривень.
Детальніше про те, що сталося з банком "Михайлівський" можна почитати в матеріалі "Економічної правди".
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"