Українці захопилися споживчими кредитами
В Україні попит на споживчі кредити зростає.
Про це пише liga.net.
Як зазначає видання, у великих мережах електроніки частка продажів в кредит практично досягла рівня 2013 року. Якщо в 2015 році тільки 20% товарів купувалися в кредит або розстрочку, то зараз близько 50%. Найчастіше в борг купують смартфони.
Попит населення дозволяє банкірам тримати високі кредитні ставки, пише видання.
Як зазначається, торгові мережі рапортують про зростання кредитних продажів.
"У порівнянні з 2015 роком економічна ситуація дещо стабілізувалася, і споживачі відчувають себе більш впевнено", - говорить керівник кредитного департаменту Comfy Сергій Дем'яненко.
За його словами, обсяг покупки товарів в кредит в мережі виріс практично в два рази.
Один з основних факторів, що впливають на зростання споживчих кредитів - відкладений попит.
Населення відкладало покупку великої техніки в кредит останні півтора - два роки. Після стабілізації курсу навесні, покупці повернулися в магазини.
Крім того, незважаючи на споживчий інтерес, нові банки не поспішають підгортати родючий грунт.
Основним гравцем цього ринку залишається "Приватбанк".
За даними Gfk, на його частку припало 62% виданих кредитів на товари. Решта ринку ділять "АльфаБанк", "ПУМБ", "Ідея Банк", "ОТП Банк", "ПлатинумБанк".
Навіть відхід з ринку "Дельта Банку" і банку "Михайлівський", які агресивно поводилися на цьому ринку, не привернув нові банки.
З огляду на незначну конкуренцію банки не покращують умови кредітовнія.
Ставки за кредитами на товари становлять 24-56% річних. Позики залишаються дорогими через високу вартість залучених раніше ресурсів.
У 2015 році і в першій половині 2016 року ставки по депозитах досягали 27-28% річних. Підвищує вартість кредитів на товари високий ступінь ризику неповернення.
До кінця року банкіри очікують плавного збільшення попиту на кредити на товари.
"Але для активного відновлення споживчого кредитування в наступному році і виходу нових гравців потрібні явні позитивні сигнали поліпшення ситуації в країні", - говорить начальник сектору розвитку кредитування і страхування ОТП Банк Олег Качмар.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"