Британці подали позов до MasterCard на 14 мільярдів фунтів
Власники банківських карт MasterCard у Великобританії звернулися в Апеляційний трибунал з питань конкуренції з проханням стягнути з платіжної системи 14 млрд фунтів.
Про це пише РБК з посиланням на MarketWatch.
Як пише видання, приводом для колективного позову стали занадто високі комісії по транскордонних операціях всередині Євросоюзу, які Master Card стягувала протягом 15 років.
Цей позов - найбільший в історії британської юриспруденції.
У 2014 році Європейський суд правосуддя (вища інстанція Суду Європейського союзу, вирішення якого не можуть бути оскаржені), що базується в Люксембурзі, підтримав рішення Єврокомісії про те, що розмір міжбанківських комісій, який діяв з 1992-го по 2008 рік, було встановлено порушення антимонопольного законодавства ЄС.
В результаті ціни на всі покупки за картками MasterCard виявилися штучно завищені.
Кожен раз, коли споживач здійснює покупку по карті, банк зараховує комісію на рахунок банку ритейлера.
Як постановила Єврокомісія, "платіжні системи, дозволивши банкам стягувати більш високі комісії, таким чином дали їм стимул випускати свої карти, ніж карти конкурентів", пояснює MarketWatch.
Ритейлери несли серйозні витрати у зв'язку з міжбанківськими комісіями, які здійснюются MasterCard, які потім перекладали на споживачів, закладаючи в ціну товарів і послуг.
14 млрд фунтів - приблизна оцінка збитку, проведена представником інтересів позивача, компанією Quinn Emmanuel Urquhart & Sullivan LLP, на основі публічно доступної інформації про онлайн-покупки, здійснені приблизно 40 млн британських споживачів більш ніж за 15 років.
Колективний позов до MasterCard — другий з моменту прийняття в 2015 році нового закону про захист прав споживачів, що дозволяє стягувати збитки з компанії від імені всіх споживачів.
Якщо позов буде задоволено, вони автоматично зможуть розраховувати на відшкодування, якщо самі не відмовляться від нього.
Як зазначає MarketWatch, прес-секретар MasterCard заявив, що компанія не згодна з позовом і має намір відстоювати свої права.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"