Енергетичне співтовариство закликає скасувати рішення щодо "Укртрансгазу"
Секретаріат Енергетичного співтовариства заявляє, що рішення Мінекономрозвитку перейняти на себе управляння компанією "Укртрансгаз" не відповідає міжнародним зобов’язанням, взятим на себе Україною.
Про це йдеться у заяві на сайті організації.
"Цей односторонній рух не відповідає Резолюції із розукрупнення, прийнятій урядом 1 липня 2016 року, не було консультації з секретаріатом, яким раніше була затверджена постанова уряду. Ця резолюція передбачає, що новий оператор газотранспортної системи працюватиме під управлінням Міністерства енергетики та вугільної промисловості, яке поступово візьме на себе керування діяльністю "Укртрансгазу", - йдеться у заяві
"В то же час, управління одним і тим же державним органом – Міністерством економічного розвитку і торгівлі - і оператором газотранспортної системи "Нафтогазу України", і оператором поставок порушує положення про розукрупнення, яке застосовується в рамках законодавства енергетичного співтовариства", - зазначили в заяві.
Секретаріат закликає українську владу до повного і швидкого виконання резолюції із розукрупнення і дотримання керівних принципів Організація економічного співробітництва та розвитку з корпоративного управління на державних підприємствах, за погодженням з міжнародними донорами.
"Невиконання цієї вимоги може призвести до санкцій з боку Секретаріату, ставить під загрозу продовження арбітражних справ "Нафтогазу" та роль України як транзитера газу", - йдеться у заяві.
Енергетичне співтовариство є міжнародною організацією, яка займається енергетичною політикою. Договір про заснування енергетичного співтовариства об'єднує Європейський союз з одного боку, і країни південно-східної Європи та Чорноморського регіону.
Як повідомлялося, МЕРТ, не повідомивши керівництво НАК "Нафтогаз України" своїм наказом від 7 вересня оновив статут "Нафтогазу", перебравши на себе функції з управління "Укртрансгазом", тоді як раніше це входило в компетенцію правління "Нафтогазу".
За інформацією прес-служби НАК, така зміна статуту поставила під загрозу укладення "Нафтогазом" кредитної угоди з залученням Світового банку (СБ) на суму 500 млн дол і є порушенням умов за кредитною угодою з ЄБРР і потенційним дефолтом по заборгованості, гарантованої державою.
Дії МЕРТ вже викликали занепокоєння Європейського банку реконструкції та розвитку.
"Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території країни.
МЕРТ належить 100% акцій НАК "Нафтогаз України".
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"