Видобуток нафти в Китаї впав до мінімуму за 6 років
Середньодобовий видобуток нафти в Китаї в серпні впав до мінімуму з грудня 2009 року, склавши 3,89 мільйона барелів на день.
Про це пише "Прайм" з посиланням на агентство Bloomberg.
Загальний видобуток нафти, за даними госстатбюро Китаю, в серпні впав на 9,9% в річному вираженні - до 16,45 мільйона тонн, повідомляє агентство.
Китай в 2015 році став п'ятим за величиною виробником "чорного золота" в світі. Але протягом перших восьми місяців 2016 року обсяг його видобутку знизився на 5,7%.
Великі державні нафтові компанії країни все більше знижують свої обсяги видобутку і згортають роботи на дорогих родовищах після того, як світові ціни на нафту впали в поточному році до мінімальних позначок з 2003 року. При цьому країна активно нарощує обсяги імпорту цієї сировини.
Згідно з даними митниці, опублікованими на початку вересня, імпорт сирої нафти в серпні досяг максимальної позначки з грудня (33,19 мільйона тонн) - 32,85 мільйона тонн, що становить близько 7,8 мільйона барелів на день.
Це на 7% вище за аналогічний показник минулого року, коли обсяг імпортованої сирої нафти досяг 30,7 мільйона тонн, і на 6% вище показника липня (31,07 мільйона тонн). Всього з початку року Китай імпортував 220,66 мільйона тонн сирої нафти.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"