Атомники влаштували мітинг проти блокування рахунків "Енергоатому"
31 травня працівники атомної галузі влаштували мітинг біля Адміністрації президента і перед будівлею Кабміну в Києві.
Про це пише DT.UA
Як зазначається, вони вимагали розблокувати рахунки компанії "Енергоатом", не допустити банкрутства галузі, а також виступали проти неправомірної корпоратизації компанії.
Фото Василь Артюшенко, DT.UA |
Протестувальники також хочуть, щоб посадові особи, які привели компанію до збитків, були покарані.
Фото Василь Артюшенко, DT.UA |
Нагадаємо, через арешт рахунків ДП НАЕК "Енергоатом" в АЕС уже 170 мільйонів доларів боргу за ядерне паливо.
Як відомо, у квітні 2016 року всі рахунки НАЕК "Енергоатом" були заарештовані виконавчою службою Мін'юсту, щоб примусово погасити борг найбільшого енергопідприємства України перед маловідомою фірмою - "Укрэлектроватт".
Головою "Енергоатому" є Юрій Недашковський.
Як відомо, Недашковський вперше очолив "Енергоатом" у 2002 році. Надалі він ще двічі очолював держкомпанію - в 2005 році, коли український уряд формувалося з членів "Нашої України" і БЮТ, і в 2008-му, коли Юлія Тимошенко вдруге стала прем'єр-міністром.
Недашковський встиг попрацювати на посаді керівника "Енергоатому" і після приходу до влади Віктора Януковича - він був звільнений з посади тільки в 2012 році.
У березні 2014 року, після втечі Віктора Януковича і призначення прем'єром Арсенія Яценюка, Недашковський очолив компанію в четвертий раз.
Недашковський вважається людиною Миколи Мартиненка.
У квітні глава Держфінінспекції Микола Гордієнко, відкритим текстом назвав Миколу Мартиненка "смотрящим" за "Енергоатомом".
"Енергоатом" є оператором чотирьох діючих АЕС України. Експлуатує Запорізьку, Південно-Українську, Рівненську і Хмельницьку станції з 15 енергоблоками, оснащеними водо-водяними енергетичними реакторами, загальною встановленою електричною потужністю 13,835 тисяч МВт.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"