ЄС заявив про можливе припинення фіндопомоги через умови ЗВТ
Збільшення Україною експортних мит ЄС на металобрухт суперечить принципам Угоди про асоціацію.
Таку заяву розміщено на фейсбук-сторінці Представництва.
"ЄС вважає, що підвищення мита на експорт металобрухту з України може тлумачитися як обмежувальні для торгівлі заходи, що суперечить духу і букві багатосторонніх і двосторонніх зобов'язань, взятих Україною. Зокрема, в рамках поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі (ПВЗВТ) з Європейським Союзом, Україна зобов'язується не вводити нові мита на експорт",- говориться у заяві.
"ЄС закликає Україну зберегти стійку прихильність до режиму вільної торгівлі",- додають у Представництві ЄС.
Нагадаємо, законопроект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку з метою першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості та відбудови об'єктів інфраструктури було прийнято Верховною радою в цілому 21 квітня.
Законопроект підвищує мита на експорт брухту чорних металів з 10 євро до 30 євро за тонну. перед другим читанням розмір мита трохи скоригували - спочатку передбачалося, що воно складе 35 євро.
Наразі документ направлено на підпис президенту.
Якщо закон набуде чинності, зазначають у Представництві, це неминуче викликають заклопотаність з приводу міжнародних зобов'язань України і підірвати довіру інвесторів щодо напряму своєї торговельної політики, говориться у заяві.
Одним із наслідків цього кроку може бути замороження макрофінансової підтримки ЄС. "ЄС нагадує, що в рамках Меморандуму про взаєморозуміння щодо макрофінансової допомоги підписав з ЄС 22 травня 2015 року, Україна взяла на себе зобов'язання утримуватися від введення нових торговельних обмежень або заходи, що спотворюють торгівлю, відповідно до її зобов'язань у рамках СОТ",- говориться у заяві.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"