Імпорт нафти до Китаю сягнув історичного максимуму
Імпорт нафти до Китаю зріс в лютому на 20% в річному численні і обсяг щоденних поставок став рекордним за весь час спостережень.
Про це пише РБК.
Перше місце серед експортерів за підсумками місяця зайняла Саудівська Аравія, показавши другий для себе результат в історії, повідомляє Reuters з посиланням на свіжі митні дані.
У лютому 2016 року Саудівська Аравія поставляла в Китай 1,38 млн барелів на день, а рекорд був зафіксований в лютому 2012 року на рівні 1,39 млн барелів на день.
Росія за рік збільшила поставки в Китай майже на 48%, до 1,03 млн барелів на день, посівши третє місце після Анголи. Агентство нагадує, що Росія все частіше кидає виклик саудівській гегемонії на китайському ринку і з листопада 2014 року шість разів обходила королівство з постачання, останній раз в грудні 2015 року.
Тоді середньодобовий імпорт з Росії становив 949,9 тисяч барелів, а з Саудівської Аравії - 886,9 тисяч барелів.
У березневій доповіді Міжнародного енергетичного агентства говорилося, що Китай замінив для Росії Німеччину в якості основного імпортера нафти.
Reuters зазначає, що Росія в 2016 році зможе ще більше скоротити розрив з саудитами, якщо скористається зростаючим попитом з боку міні-НПЗ, які споживають щодня 1,8 млн барелів, що еквівалентно приблизно 20% імпорту.
Іран в лютому збільшив поставки нафти в Китай на 1% в порівнянні з минулим роком, до 538 тисяч барелів на день.
Найбільша азіатська нафтопереробна компанії Sinopec і державний нафтотрейдер Zhuhai Zhenrong підписали з Іраном контракт на поставку в 2016 році 505 тисяч барелів на день.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"