В Україні набув чинності закон про електронне декларування
18 березня набуває чинності закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру у 2016 році".
Текст відповідного закону було опубліковано в газеті "Голос України" 17 березня, повідомляє "Укрінформ".
Як відомо, 16 лютого Верховна Рада ухвалила закон про електронне декларування. Проте в ньому була передбачена норма про введення кримінальної відповідальності за неправдиву інформацію в таких деклараціях лише з 2017 року.
Це викликало невдоволення у європейських партнерів, адже документ входив до пакету законів, ухвалення яких необхідне для запровадження Європейським Союзом безвізового режиму для українців.
12 березня президент Петро Порошенко ветував закон і подав свої пропозиції.
15 березня народні депутати ухвалили закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру у 2016 році" з пропозиціями президента.
Зокрема, президентські правки передбачають, що подання суб'єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої законом "Про запобігання корупції", або умисне неподання декларації, карається штрафом від 2500 до 3 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавленням волі на строк до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Також законом встановлюється, що відповідальність за подання суб'єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації щодо майна або іншого об'єкта декларування, що має вартість, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 250 розмірів мінімальної заробітної плати.
Цим законодавчим актом чиновників зобов'язують декларувати майно протягом 60 днів після вступу закону в силу. Проте, згідно з пропозицією президента, дозволяється впродовж семи днів після подання декларації подавати виправлену декларацію.
У випадку притягнення суб'єкта декларування до відповідальності за неподання, несвоєчасне подання декларації або в разі виявлення у ньому недостовірних відомостей, суб'єкт декларування зобов'язаний подати відповідну декларацію з достовірними відомостями.
Президент Петро Порошенко підписав закон 16 березня.
Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"