Нелегальна нафтобаза є найбільшим постачальником компонентів палив - ЗМІ
Миронівська нафтобаза стала найбільшим постачальником компонентів палив.
Про це OilNews повідомили в "Консалтинговій групі А-95" з посиланням на дані власного дослідження.
Як пише видання, єдиним легальним виробником нафтопродуктів серед десяти найбільших постачальників компонентів є "Укртатнафта", що отримала 61 тис. тонн МТБЕ для потреб Кременчуцького НПЗ.
Втім, найбільшим постачальником компонентів палив став не єдиний діючий НПЗ в Україні, а Миронівська нафтобаза в Київській області.
Оператори поставок "Ексімол" і "ЛОТ-Інвест", яких на ринку пов'язують з групою компаній "Крокус-К", завезли на свій термінал майже 85 тис.тонн дистиляту газоконденсату, риформату і ізопентана.
Якщо не враховувати поставки компонентів "Привату" і "Укргазвидобування", то на частку "Крокус-К" припала рівно третина всього обсягу.
Як відомо, Миронівська нафтобаза кілька разів в 2015 років ставала об'єктом уваги силовиків.
У серпні СБУ виявила фіндокументацію, яка свідчила про закупівлі дистилятів і газових конденсатів, які використовувалися для кустарного виробництва нафтопродуктів, а також гранату Ф-1 і кілька одиниць різної вогнепальної зброї.
Раніше в кінці березня 2015 року повідомлялося про вилучення у "Ексімола" 6 тис.тонн хімічних речовин і нафтопродуктів на суму 123 млн грн. Незважаючи на все це поставки не тільки не скоротилися, вони виросли і становили в грудні 2015 році 11,5 тис.тонн.
Компанія "БРСМ-нафта", яка була абсолютним лідером по закупкам даної продукції в першій половині 2015 року, за підсумками року придбала близько 40 тис. тонн компонентів, в тому числі 10 тис. тонн присадок і 17 тис.тонн газового конденсату і його дистиляту, 10 тис. т фракції ізопентанової.
Після пожежі на Васильківській нафтобазі, що виникла під час кустарного виробництва нафтопродуктів, імпорт компонентів в червні-серпні був відсутній.
З вересня поставки відновилися, досягнувши в грудні 3,5 тис. тонн.
Тим часом джерела OilNews повідомляють, що після пожежі "БРСМ-нафта" переключилася на автомобільні поставки сировини і компонентів для кустарного виробництва, обладнавши цех на своїй нафтобазі в Гадячі (Полтавська обл.).
У число великих споживачів компонентів потрапила дніпродзержинська компанія "Нафтохімтрейд", яка поставила 12 тис.тонн дистиляту газового конденсату.
Серед інших великих покупців газоконденсату, продуктів піролізу і відпрацьованих нафтопродуктів на внутрішньому ринку виділяються "СПК", "Днепркомплект", "Петра -резерв","Тантал-07","Строй-ресурс-7".
Сумарно з початку 2015 року на нафтобази паливних компаній надійшло 322,4 тис.тонн компонентів. Показово, що багато операторів в грудні отримали максимально великий обсяг компонентів на свої нафтобази. Це пов'язано з введенням на них акцизів з 1 січня 2016 року.
Нагадаємо, що за оцінками "Консалтингової групи А-95" тіньовий ринок бензинів в 2015 році займав 24% або близько 600 тис.тонн, а втрати бюджету від несплати акцизу і ПДВ досягли 5 млрд грн.
натисніть для збільшення |
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"