Польща і Росія не можуть домовитися щодо вантажоперевезень
У Варшаві другий день поспіль тривають переговори на експертному рівні щодо відновлення вантажоперевезення між країнами, яке фактично припинилося за ініціативою Москви з 1 лютого.
Поки сторони не дійшли згоди щодо квот на вантажоперевезення, а Москва навіть звинуватила Варшаву у намаганні досягнути свої цілі шляхом "шантажу й ультиматуму", пише "Укрінформ".
"Продовжуються переговори у формулі зустрічі експертів. Росіяни стоять на позиції, що запроваджені ними минулого року зміни не суперечать міжнародній угоді Польща-Росія 1996 року",- заявив заступник міністра інфраструктури і будівництва Польщі Єжи Шміт.
"Польська сторона показує негативні наслідки запровадження нових положень, які спрямовані на витіснення польського транспорту з російських автошляхів", - додав Шміт.
Напередодні він зазначив, що Варшава хоче від Москви почути запевнення, що внесення Москвою змін до угоди про автомобільні вантажоперевезення не є санкціями РФ проти Польщі.
Заступник міністра наголосив, що нинішні дії Москви суперечать міжнародному праву, зокрема положенням СОТ, членом якої Росія є з 2012 року.
Водночас, заступник міністра транспорту РФ Микола Асаул повідомив російським ЗМІ, що Росія хоче дискутувати з поляками про квоти, але Варшава вдається до "шантажу й ультиматумів".
За його словами, під час зустрічі в понеділок польська сторона почала вимагати збільшити квоту дозволів на перевезення до третіх країн з 45 тисяч до 100 тисяч, а це означало б зменшення частки у перевезенні російських вантажоперевізників.
З 1 лютого польські вантажоперевізники втратили дозвіл на перевезення товарів автошляхом через територію Росії в результаті внесення Москвою у грудні доповнень до відповідної польсько-російської угоди.
Росія дозволила польським вантажоперевізникам, які перебували в РФ на підставі дозволів з минулого року, залишити країну до 15 лютого. Відтак, вантажоперевезення на польсько-російському кордоні з понеділка фактично завмерло.
У 2015 році Польща отримала від Росії квоту в 250 тис. дозволів на вантажоперевезення через Росію у трьох категоріях: двосторонні перевезення між Польщею і Росією, транзитні перевезення і перевезення третіх країн.
Раніше стало відомо, що польська газова компанія PGNiG подала позов проти ВАТ "Газпром" і OOO "Газпром Експорт" позов до Стокгольмського арбітражу з питання зміни цінових умов довгострокового контракту на закупівлю газу.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"