РФ при дешевій нафті та відсутності реформ чекають 15 років застою
Міністерство фінансів Росії прорахувало варіанти розвитку російської економіки на період до 2030 року.
Відповідно до одного з них, РФ чекає затяжна стагнація при відсутності реформ, про це пише газета "Ведомости", яка ознайомилася з основними параметрами прогнозу.
Йдеться про інерційний сценарії розвитку. Згідно з ним ціна нафти до 2030 року залишається на рівні 40 доларів за барель в реальному вираженні (в номінальному зростає приблизно на 1 долар на рік). Весь цей час економіка буде рости лише на 1-1,3% на рік.
В цілому за 2014-2030 роки економіка збільшиться всього на 13%, а реальний рівень зарплат повернеться до планки 2014 року тільки в 2025 році.
В середньому, за цим прогнозом, в 2014-2030 роках середньорічне економічне зростання в Росії становитиме 0,8%.
Також згідно з інерційним прогнозом, ціна на нафту в номінальному вираженні перевищить 50 доларів за барель тільки в 2028 році. Видобуток нафти перестане рости вже в 2016 році і буде знижуватися, її експорт - стагнувати.
За словами представника мінфіну РФ, даний сценарій не є пріоритетним, відзначаючи, що є інші варіанти "більш правильні для Росії". Також він додав, що цей сценарій не включає в себе структурні реформи.
Представник міністерства підкреслив, що якщо нічого не робити, в тому числі зі структурою бюджету, то сценарій довгострокової стагнації може реалізуватися.
Однак, він сподівається, що найбільш вірогідний другий - цільовий - сценарій Мінфіну, який дозволить економіці вийти на темпи зростання в 2-3%.
У мінфіні пояснили, що досягти цієї мети можна буде частково за рахунок більш дорогої нафти - 50 доларів за барель в реальному вираженні на весь період.
Однак ключовою умовою він називає структурні зміни в економіці, перш за все - підвищення віддачі на капітал за рахунок зростання продуктивності праці, випереджаючого зростання зарплат, і, як результат, збільшення частки інвестицій у ВВП.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"