Путін знайшов користь для Росії від зниження цін на нафту
Ненафтогазовий дефіцит у Росії виріс до дуже небезпечної позначки, влада РФ змушена менше витрачати "нафтодолари".
Про це заявив президент РФ Володимир Путін в інтерв'ю німецькому виданню Bild.
Ненафтогазовий дефіцит – це різниця між витратами бюджету і його доходами (крім нафтогазових), відзначає РИА Новости.
"Коли ціни на нафту високі, нам дуже важко стриматися від використання нафтових доходів на поточні витрати", - сказав Путін.
"І в нас ненафтогазовий дефіцит виріс, на мій погляд, до дуже небезпечної позначки. Тепер ми змушені його знижувати, і це оздоровлює", - додав російський президент.
Він пояснив, що в РФ є загальний дефіцит бюджету, а є ненафтогазові доходи.
"Є доходи, які ми отримуємо від нафти й газу, а ми ще ділимо й усе інше. Загальний дефіцит невеликий. А якщо обчислити ненафтогазовий, то від нафти й газу виходить надто великий", - додав Путін.
Він навів приклад Норвегії, яка значну частину ненафтогазових доходів направляє в резерви.
"Дуже важко утриматися від того, щоб витрачати, ще раз повторюю, на поточні витрати доходи від нафти й газу. Зниження саме цих витрат оздоровлює економіку", - пояснив Путін.
Він зазначив, що все можна купити за нафтодолари, але коли дохід від них високий, то відбувається "дестимуляція власного розвитку, особливо у високотехнологічних галузях".
Дефіцит федерального бюджету РФ у 2015 році планувався на рівні 2 трильйони 165,9 мільярда рублів, або 3% ВВП. Ненафтогазовий дефіцит планувався на рівні 8 трильйонів 45,8 мільярда рублів, або 10,9% ВВП.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"