Найбільшим банкам світу не вистачає 1,1 трильйона євро
Найбільшим банкам світу необхідні додаткові 1,1 трлн євро, щоб уникнути катастрофи, подібної до кризи після краху Lehman Brothers.
До такого висновку дійшли експерти Ради з фінансової стабільності G20, яку було створено після світової фінансової кризи, пишуть "Вести.ru".
Згідно з даними їх аналізу, мінімальний рівень показника покриття збитків (total loss absorbing capacity, TLAC) найбільших банків світу повинен бути встановлений на рівні 16% від зважених за ризиком активів в 2019 році і зрости до 18% до 2022 року.
Таким чином, банки можуть зіткнутися з дефіцитом капіталу в розмірі від 457 млрд євро до 1,1 трлн євро, залежно від розглянутих інструментів, що включаються при розрахунку капіталу банку.
"Прийняття вимог TLAC є новою ерою в банківській реформі, він важливий для найбільших банків світу. Існує багато деталей, які потребують обговорення, однак якщо у вас є фонд порятунку банків, ресурси якого становлять від 4 трлн доларів до 5 трлн доларів, проблеми вам не страшні", - відзначає аналітик Credit Suisse Group Уїльсон Ервін.
У той же час, за винятком чотирьох китайських банків з цього списку, сума дефіциту становить лише 107-776 млрд євро.
Згідно з даними Базельського комітету з банківського нагляду, дві третини системно значимих банків не мають достатньо коштів, щоб відповідати вимогам TLAC.
У найближчі три роки вони повинні привернути 498 млрд євро. Дефіцит банків країн, що розвиваються становить 767 млрд євро. Вісімці найбільших банків США не вистачає 120 млрд доларів.
Список глобальних системно значимих банків:
HSBC
JP Morgan Chase
Barclays
BNP Paribas
Citigroup
Deutsche Bank
Bank of America
Credit Suisse
Goldman Sachs
Mitsubishi UFJ FG
Morgan Stanley
Agricultural Bank of China
Bank of China
Bank of New York Mellon
China Construction Bank
Groupe BPCE
Groupe Crédit Agricole
Industrial and Commercial Bank of China Limited
ING Bank
Mizuho FG
Nordea
Royal Bank of Scotland
Santander
Société Générale
Standard Chartered
State Street
Sumitomo Mitsui FG
UBS
Unicredit Group
Wells Fargo
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"