"Енергоатом" залучив у "Ощадбанку" кредитну лінію на 500 мільйонів

Понеділок, 16 листопада 2015, 12:53

Держпідприємство "НАЕК "Енергоатом" залучило у державного Ощадбанку (Київ) мультивалютну поновлювану кредитну лінію еквівалентом 500 млн гривень.

Про це йдеться в повідомленні НАЕК на веб-порталі "Державні закупівлі".

Згідно з повідомленням, "Енергоатому" договір сторони підписали 9 листопада 2015 року. Вартість обслуговування кредитної лінії становитиме 214,917 млн гривень (без ПДВ). Фінансування залучається строком на один рік.

"Енергоатом" є оператором всіх чотирьох діючих АЕС України. Експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

Реклама:

"Ощадбанк" заснований в 1991 році. Його єдиним власником є держава.

Згідно з даними Нацбанку, на 1 липня 2015 року за розміром загальних активів "Ощадбанк" займав 2-е місце (148,148 млрд гривень) серед 127 діючих у країні банків.

Як повідомлялося, голова держпідприємства "НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський попросив Кабінет міністрів перевірити інформацію про зловживання під час закупівлі НАЕК продукції у СхідГЗК.

Раніше "Українська правда" провела розслідування, у ході якого з'ясувалося, що соратник прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, народний депутат від "Народного фронту Микола Мартиненко за рік міг заробити на продажі уранового концентрату близько 770 млнгривень.

Служба безпеки України в червні 2015 року відкрила кримінальну справу щодо звинувачення посадовців ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" і НАЕК "Енергоатом" у завданні державі збитку на 10 млн доларів.

За даними СБУ, посадовці ГЗК закупили в 2014 році урановий концентрат у спеціально створеної ними за кордоном комерційної структури за ціною 90 доларів/кг на загальну суму 18 млн доларів.

Але в офіційній документації комбінату вартість купленого концентрату вже становила 138 доларів/кг. Надалі концентрат був реалізований "Енергоатому" за угодою на закупівлю вітчизняної продукції.

"Енергоатом" тоді заявив, що в 2014 році закуповував у СхідГЗК лише концентрат, виробником якого вказано це саме підприємство.

Як відомо, Недашковський вперше очолив Енергоатом у 2002 році. Надалі він ще двічі очолював держкомпанію - в 2005 році, коли український уряд формувалося з членів "Нашої України" і БЮТ, і в 2008-му, коли Юлія Тимошенко вдруге стала прем'єр-міністром.

Недашковський встиг попрацювати на посаді керівника "Енергоатому" і після приходу до влади Віктора Януковича - він був звільнений з посади тільки в 2012 році.

У березні 2014 року, після втечі Віктора Януковича і призначення прем'єром Арсенія Яценюка, Недашковський очолив компанію в четвертий раз.

Юрій Недашковський вважається людиною соратника прем'єр-міністра Арсенія Яценюка,  народного депутата від "Народного фронту Миколи Мартиненка.

У квітні глава Держфінінспекції Микола Гордієнко, відкритим текстом назвав Миколу Мартиненка "смотрящим" за "Енергоатомом".

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: