Домовленості з кредиторами є невигідними для України - фінансист
Для майбутньої України нинішні домовленості з кредиторами про списання 20% боргу є більш ніж невигідні.
Про це на своїй сторінці у Facebook написав фінансист, засновник інвестиційної групи "УНІВЕР" Тарас Козак.
Posted by Тарас Козак on 27 августа 2015 г.
"Подивився на телеканалі "Рада" трансляцію позачергового засідання Кабміну та виступу прем'єра і міністра фінансів, який повинен був стати тріумфом. Початок виступу Яценюка сподобався - сторони домовилися, іноземці списали (пробачили) Україні 20% боргу, перенесли на 4 роки виплати тіла боргу і зменшили відсоток, який ми платимо. Але ось у виданні Фінансовий клуб з'явилися деталі. Маю довіру до колег, тому сподіваюсь, що це не фейк. Подробиці неприємно вразили" - написав Козак.
Фінансист звертає увагу на той факт, що кредитори "неодноразово в публічних заявах наполягали на неприйнятність для них списання ("hair cut") частини боргу", тому він вирішив розібратися з причинами, які спонукали іноземців погодитися з умовами України, яка в свою чергу "стояла на списання і тому готова платити досить великий відсоток (7¾ %) ще кілька років".
Після проведених підрахунків, Козак прийшов до висновку, що насправді Україні в даний час списали значно меншу суму, ніж та, про яку заявив Яценюк.
Крім цього, решті боргу були виставлені більш високі відсотки в порівнянні з відсотками по боргу без списання".
"Якщо призвести до боргу (з урахуванням списання 20%), то відсоток стане більш прийнятним - приблизно 6,2%, що, в принципі непогано. Але, домовившись про ставку на рівні LIBOR плюс 3-4 роки пільгового періоду (без нарахування відсотків) ми б отримали кращі наведені умови", - пише він.
Крім цього, в "поступливості" кредиторів є і "найнеприємніше" - щоб позбутися частини боргу Україна зобов'язалася надати кредиторам спеціальні цінні папери, які протягом найближчих 20 років будуть приносити останнім "нечувані прибутки".
За словами Козака, Україна зобов'язується надати кредиторам спеціальні цінні папери, які при зростанні економіки від 3% дозволять сьогоднішнім кредиторам отримувати протягом 20 років, з 2021-го по 2040-й нечувані прибутки.
"І якщо на перші 5 років є обмеження по нашим виплатам - 1% ВВП, тобто не більше 1,2 млрд доларів щорічно, то наступні 15 років про жодні обмеження не йдеться. І при зростанні нашої економіки на 7-8% в рік (а Китай зростав більш ніж на 10% щорічно), кредитори будуть отримувати додатково до всіх відсотків ще 3-4 мільярди доларів кожен рік, а може і значно більше. Такі умови неприйнятні!", - резюмує Козак.
Нагадаємо, 27 серпня Комітет приватних кредиторів України погодився списати Україні 20% боргу і відстрочити виплату решти боргу на чотири роки.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"