Україна підписала з США договір про "відкрите небо"
Україна підписала договір про спільний авіаційний простір ("відкрите небо") з США.
Згідно з повідомленням посольства США в Україні, в ході інвестиційного форуму Україна-США у Вашингтоні з української сторони договір підписав міністр інфраструктури Андрій Пивоварський, а з боку США - заступник держсекретаря з питань економічного зростання, енергетики і навколишнього середовища Кетрін Новеллі, повідомляє "УНІАН".
"Ця угода зміцнює двосторонні економічні зв'язки і сприяє зростанню цивільної авіації між Сполученими Штатами та Україною", - підкреслюється в повідомленні.
Як повідомлялося, 2 квітня поточного року Мінінфраструктури в односторонньому порядку запровадила режим "відкритого неба" в аеропорту "Львів", що дає змогу будь-якому авіаперевізнику за наявності дозволу від авіаслужби своєї країни безперешкодно здійснювати авіаперельоти в аеропорт "Львів".
Також такий принцип було запроваджено з 30 червня в аеропорту "Одеса".
Як повідомили "Українській правді" у прес-службі Мінінфраструктури, зараз авіастосунки між Україною та США регулюються угодою від 2000 року.
У ній існують такі обмеження:
- кількість перевізників з кожного боку: до 4 на комбінованих (пасажири і вантажі) та до 2 на вантажних рейсах;
- кількість рейсів на тиждень: до 18 комбінованих та 4 вантажних на тиждень.
На сьогодні дозвіл на польоти з України у США має тільки одна авіакомпанія - МАУ. Вона виконує рейс Київ - Нью-Йорк. З американського боку жодна авіакомпанія рейсів в Україну не виконує.
Нагадаємо, Договір про відкрите небо з ЄС було парафовано ще в жовтні 2013 року, але він досі не підписаний. Причина цього - в останній момент за наполяганням Іспанії аеропорт Гібралтару був виключений з угоди. Не заперечуючи британську приналежність самого Гібралтару, влада Іспанії не визнає британською територію, де знаходиться аеропорт.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"