У Європарламенті схвалили проект резолюції про посилення санкцій проти РФ
Євросоюз має активізувати санкції та розглянути можливість надання Україні оборонного озброєння, якщо Росія не дотримуватиметься режиму повного припинення вогню згідно мінських угод і не поверне Крим.
Таку резолюцію схвалив Комітет Європарламенту (ЄП) у закордонних справах. Документ винесуть на голосування в червні, повідомляє сайтЄП.
"Якщо Росія продовжить дестабілізацію у східній Україні і не відмовиться від незаконної анексії Криму, ЄС повинен активізувати санкції проти РФ і розглянути можливість надання Україні оборонної зброї та іншої військової допомоги", - йдеться у документі.
"Повернення Криму є життєво важливим для довгострокового співробітництва ЄС з Росією, а країни ЄС також повинні активізувати свої оборонні можливості", - зазначають у комітеті.
Депутати "рішуче підтримують невизнання" з боку ЄС анексії Росією Криму, і просять держави-члени ЄС реагувати єдиною позицією щодо відносин з Росією.
Комітет нагадує, що відносини ЄС з Росією мають бути в цілому направлені на "співпрацю, а не конфронтацію" в довгостроковій перспективі, але каже, що це може відбутися тільки після того, як Росія "повністю і беззастережно" реалізує угоди про припинення вогню, і повертає Крим Україні.
"НАТО повинна дати своїм східним партнерам сильну стратегічну впевненість", - говорить текст.
Депутати також висловити стурбованість тим, що кримських татар переслідували з початку російської окупації, і закликають Росію припинити переслідування членів Меджлісу.
Депутати підкреслюють, що насильницьке приєднання Криму та російська активність в Чорного моря змінює архітектуру безпеки в Європі.
"Розміщаючи важке озброєння в Криму, Росія створює ще один стартовий майданчик, за прикладом Калінінграду, на цей раз в Чорному морі. Протягом одного року оборонні сили були перетворені на ударну групу, з якою Росія може загрожувати Центральній Європі, Балканам, Південній Європі, а також Східному Середземномор'ю і навіть на Близькому Сход", - сказав доповідач Іоан Мірча Паску.
Депутати стурбовані посиленням тиску з боку Росії над східному кордоні ЄС, у тому числі на Румунію, Польщу та країни Балтії.
Вони також зазначають, що якщо Росія створиь наземний коридор, що зв'язує її з Кримом уздовж західного берега Азовського моря (Маріуполь) і спробує створити ще з Криму в Придністров'я, це може залишити Україну повністю відрізаною від моря.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"