Роскомнагляд внесе у "чорний список" сторінки AppStore і Google Play
Роскомнагляд внесе у чорний список посилання на сторінки сайтів офіційних магазинів додатків AppStore (для платформи iOS) і Google Play (Android), за якими можна скачати заборонену в Росії літературу.
Про це пише газета "Известия".
Як зазначається, це перші випадки блокування додатків, повідомив офіційний представник відомства Вадим Ампелонський.
20 квітня прокуратура Ставропольського краю в інтересах Російської Федерації та невизначеного кола осіб звернулася до Жовтневого райсуду Ставрополя про визнання двох книг Саїда бін Алі бін Вахф аль-Кахтані ("Фортеця мусульманина. Із слів розуміння Аллаха, що зустрічаються в Корані і Сунні" і "Фортеця мусульманина. Звернення до Аллаха з благаннями. Лікування за допомогою змов, що зустрічаються в Корані і Сунні") забороненими до поширення в Мережі.
Прокуратура зазначила, що обидві ці книги внесені до федерального списку екстремістських матеріалів, що веде Мін'юст.
"Разом з тим, доступ до перерахованих інформаційних матеріалів до теперішнього часу не обмежений", - зазначав представник прокуратури. Додатки, що містять тексти зазначених книг, можна знайти в магазинах AppStore і Google Play.
"Поява такого роду контенту в популярних інтернет-магазинах додатків є дикістю. Адміністрації цих магазинів необхідно навчитися запобігати поширенню заборонених матеріалів", - заявив Ампелонський.
Після того як Роскомнагляд внесе у чорний список сторінку магазину з конкретним додатком, у клієнтів деяких невеликих регіональних провайдерів може перестати відкриватися весь сайт інтернет-магазину, оскільки вони можуть блокувати їх лише повністю.
Згідно зі статистикою наглядового відомства "закривати" окремі сторінки не можуть близько 30% провайдерів.
Як повідомлялося раніше, глава Роскомнагляду Олександр Жаров попросив компанії Facebook, Twitter і Google виконувати вимоги законодавства РФ, а в разі продовження "протиправних дій" пообіцяв ввести проти них санкції.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"