ЗМІ дізналися про схему переказу грошей з Росії в "ДНР"
Жителі окупованих територій, у тому числі бойовики, можуть отримувати грошові перекази за спеціальною схемою, у якій задіяні російські компанії.
Про це повідомляє російське видання РБК.
Переказ проходить за участю системи грошових переказів "Анелік" і російських банків, зокрема Промсвязьбанк й Транскапиталбанк.
З 31 березня відділення банку, створеного окупаційними владою в Донецьку, почали пропонувати послугу з одержання й відправлення грошових переказів у Росію.
Грошовий переказ здійснюється через систему "Анелик", яка належить російському банку "Анелик.РУ".
У якості місця одержання платежу відправник повинен вказувати не Донецьк, а офіс компанії ТОВ "Банкоматика" у Ростові-на-Дону, зазначається в інструкції з відправлення з Росії, яка була розміщена на сайті самопроголошеного "Міністерства фінансів" бойовиків. Потім публікація була знята.
За годину після відправлення грошей з Росії готівку можна отримати в одному з відділень "Центрального республіканського банку (ЦРБ) "ДНР", підтвердили РБК два жителі Донецька, які скористалися цією послугою.
Компанія "Банкоматика", одержавши доручення на переказ, повідомляє про нього в "банк" і просить видати певну суму конкретній людині, розповідало джерело РБК в "уряді ДНР".
"Готівку для переказів не возять щодня через кордон. Кожна зі сторін видає гроші зі своєї каси, а за підсумками місяця будуть проводитися взаємозаліки", — пояснив він.
На сайті "Мінфіну ДНР" був розміщений список пунктів відправлення переказів у Москві й 56 регіонах. Деякі адреси пунктів у Москві (усього їх 35) збігаються з адресами відділень Промсвязьбанка й Транскапиталбанка, у яких розташовані точки "Анелика".
У Підмосков'ї більшість пунктів відправлення — офіси Промсвязьбанка, трохи менше відділень Транскапиталбанка, у Троїцьку відправити перекази можна з відділень Челябінвестбанку.
В "Анелік" трохи більше банків-партнерів, серед них "Уралсиб", СДМ-Банк, Військово-промисловий банк, однак з їхніх офісів гроші в "ДНР" відправити не можна.
Представники компаній "Банкоматика" і "Анелик" описану схему не підтвердили. "Платіжна система "Анелик" не працює в "ДНР", — відповів представник банку "Анелик РУ". — "Банкоматика" є стандартним учасником платіжної системи "Анелик", який виплачує перекази фізичним особам і приймає перекази від фізичних осіб у своєму пункті в Ростові-на-Дону".
Єдиним власником ТОВ "Банкоматика" є Анатолій Булукін. Він же очолює компанію "Розрахункові системи", яка володіє платіжною системою kogdaudobno.ru.
За даними Спарк-Інтерфакс, власником 45% частки "Розрахункових систем" є член ради директорів Руссобанка Марина Акімова, ще 40% належать Костянтину Булукіну (батько Анатолія Булукіна). Також Акимовій належить 10,7% Виборг-Банку. Головою ради його директорів значиться Дмитро Дервоїд. В 2000–2002 роках Дервоїд працював віце-губернатором Псковської області, яку очолював тоді Євгеній Михайлов. Програвши в 2004 році вибори губернатора,Михайлов працював радником адміністрації президента, а в липні–листопаді 2014 року Михайлов займав пост "керуючого справами ради міністрів ДНР".
Відправка рублів в "ДНР" може розцінюватися Заходом як непряма підтримка Росією цих територій.
Як відомо, у листопаді 2014 довелося відключити Донецьку й Луганську області від загальної фінансової системи країни. Після постійних нападів на відділення банків і машини інкасаторів, були закриті відділення всіх українських банків, російські банки звідти пішли, були відключені банкомати й платіжні термінали в магазинах.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"