Болгарія хоче стати енергетичним центром Європи
Болгарія незабаром проведе ліцензійний аукціон щодо нафтогазових родовищ у Чорному морі і розраховує стати одним з енергетичних центрів Європи, одночасно знизивши залежність від російського газу.
Про це сказав у середу високопоставлений болгарський чиновник, повідомляє Reuters.
Болгарія залишилася без російського газопровідного проекту Південний потік, про скасування якого Москва повідомила в минулому році, вирішивши прокласти газову магістраль в Європу південніше, через Туреччину.
Болгарія так і не отримала офіційного повідомлення про закриття Південного потоку, і спільна з Газпромом компанія, в якій Болгарії належить 50%, ще існує, повідомив заступник міністра енергетики Жечо Станков під час наради міністрів енергетики ЄС в Ризі.
Однак Софія змістила пріоритети у бік зниження майже повної залежності від російського газу і створення на своїй території одного з європейських центрів торгівлі енергоносіями.
"Ми хочемо змінити напрямок на "південь-північ". Ми зацікавлені в (газопроводах) TAP, TANAP і вертикальному коридорі", - сказав Станков, маючи на увазі напрямок газопроводів, що потенційно проходять по території Болгарії.
Мова йде про проект Євросоюзу Південний коридор для постачання газу з Азербайджану та інших країн, крім Росії, через Туреччину.
"У Болгарії є можливість стати чимось на зразок газорозподільного центру за рахунок стратегічного географічного положення та внутрішньої трубопровідної інфраструктури", - вважає Станков.
Він повідомив, що в найближчі дні Болгарія опублікує умови ліцензійного аукціону з чорноморським нафтогазовим блокам Сілістар і Терес.
На думку аналітиків, запаси газу в Чорному морі слабо вивчені і значних обсягів видобутку не слід чекати раніше, ніж через 10 років.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"